Метінвест Ахметова вкладав близько 40 мільярдів у розвиток економіки України під час війни.

Протягом чотирьох років компанія вклала 37,8 мільярда гривень у підтримку та розширення своїх бізнес-структур.

Загалом, за оцінкою видання, 50 найбільших інвесторів вклали в економіку 454,7 млрд грн. Йдеться саме про капітальні інвестиції -- кошти, які пішли на відновлення виробництва, ремонт інфраструктури та запуск нових потужностей.

Як пояснив генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков, у центрі інвестиційної політики під час війни -- збереження бізнесу в Україні. "Ми інвестуємо насамперед в українські активи. Це ремонт і модернізація, щоб підприємства працювали стабільно й залишалися конкурентними. Основний фокус під час війни -- це збереження підприємств і колективів. Але найважливіші інвестиції попереду: після перемоги це буде масштабна модернізація і зелена трансформація підприємств. А також участь у відбудові України", -- каже Риженков.

Одночасно компанія розробляє стратегічний план на перспективу, орієнтуючись на "зелену" трансформацію та вихід на ринок Європи. Зокрема, акцент робиться на оновленні виробничих процесів та намірах зведення заводу в Італії, який буде використовувати сировину з України.

Риженков також нагадав, що до війни ключові інвестиції спрямовувалися у Маріуполь. Після початку вторгнення компанія змінила пріоритети: запустила військове виробництво та спрямувала понад 10 млрд грн на підтримку країни, з яких 7,3 млрд грн -- на потреби армії.

Серед ключових інвесторів слід відзначити компанії, що входять до складу групи SCM, зокрема ДТЕК. З початку війни загальна сума інвестицій цієї групи перевищила 150 мільярдів гривень.

Як відомо, загальна допомога Метінвесту Україні від початку повномасштабного вторгнення становить 9,3 млрд грн, із них 4,9 млрд грн -- це допомога армії в межах ініціативи "Сталевий фронт". Компанія розробила спеціальні захисні панцирі для танків Abrams, Bradley, Т-64, і навіть системи Patriot, а також забезпечує бійців протимінними тралами власного виробництва. Крім того, фахівці Метінвесту будують підземні шпиталі класу NATO Role 2, а також забезпечують бійців амуніцією, транспортом та засобами розвідки.

#Інвестиції #НАТО #Інвестор #Економіка #Інфраструктура #Військова розвідка #Генеральний директор #Танк #Італія #ДТЕК #Маріуполь #Патріот (Американська революція) #Бізнес #Підприємство #Метінвест #Т-64

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
За інформацією Financial Times, ціни на продукти харчування можуть значно зрости в глобальному масштабі через закриття Ормузької протоки.
Ключові економічні показники України та глобальної економіки
Європейський Союз і Європейський банк реконструкції та розвитку виділять близько 3 мільярдів євро на фінансування українських підприємств.
Теги