Розділили бізнес на більш ніж 3,5 тисячі фізичних осіб-підприємців: мережа супермаркетів "Маркетопт" потрапила під розслідування через велику схему.

В Україні мережу супермаркетів "Маркетопт" підозрюють у схемі "дроблення бізнесу" - використанні понад 3,5 тисячі ФОПів (фізична особа-підприємець), оформлених навіть на сторонніх осіб, щоб мінімізувати податки. Така модель дозволяла уникати сплати значних сум до бюджету, через що держава могла втратити мільйони гривень.

Цю схему розкрили в Бюро економічної безпеки (БЕБ). Назву мережі супермаркетів озвучив Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради, що займається фінансовими, податковими та митними питаннями. Йдеться про бізнес, що налічує понад 400 торгових точок і охоплює кілька регіонів, включаючи Полтавську, Київську, Сумську та Дніпропетровську області.

За даними розслідування, ця мережа протягом багатьох років могла користуватися схемою, що суттєво знижує податкові зобов'язання. Замість того, щоб функціонувати як одна велика корпорація, бізнес штучно поділяють на тисячі малих фізичних осіб-підприємців.

У цьому випадку, згідно з інформацією слідства, було задіяно більше 3,5 тисячі бізнесменів. Деякі з них були зареєстровані як працівники, а інші - на сторонніх осіб, таких як студенти, пенсіонери та особи, які насправді не займалися веденням власного бізнесу.

Офіційно кожен з них вважався незалежним бізнесменом, проте насправді всі вони діяли в рамках однієї торгової мережі. Співробітники виконували стандартні обов'язки, такі як продавці, касири або адміністратори, але юридично їх не можна було вважати найманими працівниками. За даними розслідування, ця схема була ретельно спланована. У її реалізації брали участь окремі особи, які:

ФОПи на спрощеній системі платять значно менше податків, ніж великі компанії. Вони не сплачують ПДВ (податок на додану вартість), мають спрощену звітність і нижче податкове навантаження.

У результаті велика мережа може виглядати як "малий бізнес", хоча фактично генерує великі обороти. За даними правоохоронців, через такі схеми бюджет недоотримує мільйони гривень.

У ході оперативних заходів правоохоронні органи вилучили ряд матеріалів, серед яких документи, банківські картки, комп'ютерна техніка, чорнові записи та готівкові кошти. Крім того, виявлено інформаційні носії, які можуть підтвердити наявність організованої злочинної схеми. Розслідування все ще триває, і в даний час правоохоронці визначають всіх осіб, які мають відношення до справи.

За заявами Гетманцева, подібні практики тривалий час маскувались під легітимною "оптимізацією", проте насправді є явним ухиленням від податкових зобов'язань. Він підкреслив, що оформлення ФОП на особу, яка фактично не займається підприємницькою діяльністю, є прикладом фіктивного бізнесу. Такі схеми активно застосовуються в торговельному секторі, ресторанному бізнесі та сфері послуг.

Більше того, за оцінками, лише одна велика мережа може генерувати мільярдні втрати для бюджету, якщо працює за такою моделлю. Подібні схеми створюють нерівні умови на ринку, адже чесні компанії, які платять усі податки, програють конкуренцію тим, хто їх мінімізує.

Як раніше зазначав OBOZ.UA, в "Укренерго" тривалий час функціонувала корупційна схема, що призводила до розкрадання бюджетних коштів державного підприємства під час повномасштабної війни. Правоохоронні органи оцінюють завдані бюджету збитки на понад 440 мільйонів гривень.

#Підприємництво #Українська гривня #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Бюджет #Студент #Роздрібний магазин #Малий бізнес #Супермаркет #Ресторан #Модель #Податок на додану вартість #Готівка #Бізнес #Чому #Держава (політика) #Комп'ютер #Пенсії #Фінансовий звіт

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Найбільша мережа продуктових супермаркетів у Полтавській області розділила свій бізнес на 3,5 тисячі фізичних осіб-підприємців -- Finance.ua
Укртелеком розвиває свою оптичну інфраструктуру в Буковині - Українська газета Час.
В Україні вартість полуниці знизилася на 10% у порівнянні з торішніми показниками.
Теги