
11 квітня на саміті Business Wisdom Summit ви матимете можливість отримати знання про те, як бізнес може адаптуватися до нових регуляторних норм, реагувати на зміни та залучати інвестиції в сучасних умовах. У програмі — практичні кейси від провідних представників українського бізнесу.
Цю інформацію він озвучив під час трансляції програми "Гість подій", повідомляє Polsat News.
Він зазначив, що підприємства з Польщі могли б здійснювати експорт зерна через порт, який знаходиться під польським контролем, з таких областей, як Замостя, Люблінщина, Підкарпаття, а також із західноєвропейських регіонів.
Водночас він акцентував на тому, що транспортування через Україну до африканських країн є дешевшим, а отже - економічно вигіднішим. За його словами, середня ціна тони пшениці в регіоні Чорного моря на 100 злотих вища саме через нижчі логістичні витрати.
Колодзейчак висловив ідею, що Польща могла б офіційно розпочати діалог з Україною стосовно можливості оренди або придбання причалу в Одесі, наприклад, на термін у 50 років.
"Ми зобов'язані розробити стратегічне бачення для польсько-українських відносин", - підкреслив він, зазначивши, що до цього часу не отримав жодної подібної пропозиції з офіційних установ.
Крім обговорення портової теми, заступник міністра висловив думку, що польські підприємства могли б отримати в оренду до 500 тисяч гектарів українських земель. На його думку, це сприяло б зміцненню аграрних позицій Польщі в контексті можливого вступу України до Європейського Союзу.
Колодзейчак заявив, що реалізацією подібних ініціатив могли б займатися державні інституції - зокрема, Національний центр підтримки сільського господарства щодо землі, а також Національна продовольча група щодо логістики зерна через порт.
Він також вважає, що ці концепції слід донести до Міністерства закордонних справ Польщі, оскільки вони пов'язані з міжурядовою співпрацею.
Варто зазначити, що в Польщі існує думка, що польське аграрне виробництво не зможе конкурувати з українським агропромисловим комплексом. Тому країна не дозволить Україні приєднатися до Європейського Союзу, якщо не буде знайдено компроміс щодо експорту зерна.
#Порт #Інвестиції #Польща #Україна #Європейський Союз #Українці #Африка #Експорт #Київ #Сільське господарство #Одеса #Варшава #Логістика #Зерно #Західна Європа #Польський народ #Міністерство закордонних справ (Україна) #Прикарпаття #Чорне море #Польське золото #Пшениця #Замостя (Польща) #Новини Polsat #Португальська мова