
Канадський рітейлер Hudson's Bay Co. зазнає краху після невдалих спроб отримати фінансування, що призводить до ліквідації його магазинів. Це символізує сумний фінал для компанії, яка була заснована ще в 17-му столітті.
Колись ця компанія відігравала центральну роль у торгівлі товарами в північноамериканських колоніях Великої Британії.
Про це пише Bloomberg.
Ритейлер, який наразі перебуває під захистом банкрутства в Канаді, створив стратегію для збереження шести з 96 своїх магазинів, включаючи флагманський, що розміщений у великому торговому центрі в центрі Торонто, — повідомляє видання. — "Проте цей план не увінчався успіхом, і тепер ці магазини також закриваються, а артефакти компанії, що датуються 17-м століттям, виставляються на аукціон. Це сумний фінал для тисяч працівників і бізнесу, який протягом десятиліть залишався лідером на канадському роздрібному ринку".
Падіння ритейлера можна пояснити його неспроможністю здійснити необхідну реструктуризацію вчасно, а також наслідками пандемії Covid-19 та змінами в споживчих звичках. Додатково, труднощі компанії ускладнювалися стратегічними прорахунками, відсутністю чіткого довгострокового плану та конфліктами в управлінні, що в кінцевому підсумку призвело до її краху.
"Заснована в 1670 році, Hudson's Bay перетворилася з колоніального бізнесу з торгівлі хутром на найбільшу в країні мережу універмагів і є найдовшим безперервно працюючим бізнесом у Північній Америці", -- пише Bloomberg. -- "Як і багато традиційних ритейлерів, у 2000-х і 2010-х роках компанія намагалася йти в ногу зі зростанням електронної комерції та зміною споживчих звичок".
У 2021 році компанія HBC відокремила свої підрозділи електронної комерції та роздрібної торгівлі.
"Компанія витратила 130 млн канадських доларів і найняв понад 500 співробітників, але цей крок не приніс очікуваної віддачі", -- йдеться в публікації. -- "Доходи від цифрових каналів не змогли компенсувати падіння традиційних продажів, а рівень боргу збільшився без пропорційного покращення прибутковості".
Ця ініціатива також привела до відволікання ресурсів від традиційних магазинів. Після першого року пандемії канадський роздрібний сектор не відновився так швидко, як сподівалися, і HBC змушена була реалізувати надлишкові запаси зі значними фінансовими втратами.
За словами особи, близької до HBC, ще в січні принаймні три приватні кредитні фірми були готові надати фінансування, але вони змінили свою думку після того, як тарифна політика президента США Дональда Трампа прояснилася.
Тоді HBC залучив Reflect Advisors у лютому, щоб допомогти реструктуризуватися після того, як ці спроби зібрати гроші провалилися.
Невозможность залучити додатковий капітал змусила HBC закрити свої торгові точки, серед яких перебувають і магазини Saks Fifth Avenue, а також Saks Off 5th, що функціонують у Канаді.
При цьому HBC зберігає за собою право виводити магазини з процесу ліквідації, якщо з'явиться покупець, зазначено в заяві Reflect Advisors.
Як було зазначено раніше, Прем'єр-міністр Канади Марк Карні оголосив, що його держава вживе "силових" заходів і "контрміри" у відповідь на введення торгових мит президентом США Дональдом Трампом.
Карні також підкреслив, що Сполучені Штати більше не вважаються надійним союзником для його держави.
#Бізнес #Дональд Трамп #Споживач #Капітал (економіка) #Північна Америка #Роздрібний магазин #Банкрутство #Сполучене Королівство #Прибуток (економіка) #Коронавірус #Bloomberg L.P. #Кредит #Пандемія #Роздрібна торгівля #Канада #Мито (податок) #Аукціон #Колонія #Політика #Торонто #Прем'єр-міністр Канади #Електронна комерція #Канадський долар #Saks Fifth Avenue #Hudson's Bay Company