У Міністерстві економіки вважають, що важливо відновити діяльність газовидобувних підприємств Smart Holding.

Міністерство економіки України виступає за відновлення роботи газодобувних підприємств групи Smart Holding на Полтавщині та Харківщині, зупиненої через санкції до акціонера компанії Вадима Новинського.

"Якщо ми говоримо про економіку України й про українські підприємства, які працюють на економіку України, і про унеможливлення впливу підсанкційних кінцевих бенефіціарних власників на українські підприємства, то Мінекономіки цілком розділяє позицію, що українські підприємства мають працювати на Україну", - сказала директорка департаменту політики власності та санкцій Мінекономіки Ярослава Максименко під час дискусії за круглим столом "Українські надра під санкціями та арештами: виклики, висновки, майбутнє" у четвер у Києві, відповідаючи на заклик генерального директора групи Smart-Holding Івана Герасимовича "почути бізнес", який хоче працювати в Україні.

Герасимович, в свою чергу, виступив з пропозицією прийняти необхідне "коригуюче рішення".

"Санкції мають на меті обмежити ресурси країни-агресора, Російської Федерації, для ведення війни в Україні. Чи не так? Все, що зменшує їх можливості, є позитивним. Проте, якщо санкції впливають на ресурси нашої держави, нам потрібно шукати рішення, яке стабілізувало б ситуацію і дозволило б підтримувати нашу армію та військових", - зазначив він.

Згідно з висловленнями Максименка, наразі питання відновлення функціонування цих підприємств "перебуває в сфері законодавчих змін". Міністерство економіки разом з іншими державними органами вже розробило необхідні поправки до законодавства.

"Вони далекі від ідеалу, але вони вирішують хоча б частково проблемні питання... Ми відкриті до діалогу, давайте працювати", - сказала представник Мінекономіки.

У ході обговорення Герасимович підкреслив основну ціль санкцій, зазначивши, що в даний момент Україна змушена імпортувати російський газ з Угорщини та Словаччини, в той час як українським підприємствам не дозволяється видобувати газ на власній території.

Як було зазначено раніше, наприкінці січня цього року компанія Smart Energy призупинила свою діяльність через анулювання трьох спеціальних ліцензій. Це вплинуло на одне з найбільших приватних підприємств у сфері видобутку газу – "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед", яке повністю належить британській компанії Enwell Energy та оперує в Полтавській області.

Компанія Smart Energy є частиною інвестиційної групи Smart Holding та займається реалізацією проектів, пов'язаних із розвідкою і промисловим видобутком вуглеводнів. На початку повномасштабного військового конфлікту з Росією вона входила до п'ятірки найбільших приватних газовидобувних компаній України, щоденно видобуваючи більше 1 мільйона кубічних метрів газу.

#Бізнес #Росія #Україна #Угорщина #Економіка #Природний газ #Російська мова #Київ #Законодавство #Сполучене Королівство #Словаччина #Підприємницька діяльність #Оцінка розвідданих #Органи державної влади #Міністерство економіки (Україна) #Полтавська область #Харківська область #Ярослав Мудрий #Агресивна війна #Надра #Арештуйте. #Родовище (родовище корисних копалин) #Вуглеводень #Вадим Новинський #Федерація

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Боротьба з "сірим гемблінгом" у контексті євроінтеграції: як країна ЄС відкриває двері до єврозони.
Порошенко зазнав поразки в судовому процесі щодо розділу майна з ex-дружиною, повідомляють ЗМІ.
5 ознак, що ти вже мислиш як успішний керівник: перевір себе - Радіо Максимум
Теги