
Європейські керівники розглядають можливість придбання військової техніки у Сполучених Штатах для підтримки України.
Європейські лідери намагаються знайти спосіб забезпечити Україну зброєю, оскільки президент США Дональд Трамп, схоже, може відмовитися від військової допомоги країні, яка захищається від російського нападу. Один із варіантів, який вони розглядають, - купувати американське озброєння. Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.
У Європи немає ані достатніх запасів озброєння, ані можливостей масово її виробляти, тому дедалі більш реалістичним варіантом є закупівля європейцями американських систем озброєння з подальшою їх передачею Україні, розповіли виданню джерела.
Зазначається, що це могло б сприяти Україні в утриманні оборонних позицій проти російського наступу та створити додатковий тиск на Володимира Путіна, змушуючи його серйозно розглянути можливість припинення бойових дій. Якщо європейським союзникам вдасться переконати Трампа продовжувати надавати розвідувальну інформацію, це, ймовірно, допоможе Україні зберегти свої позиції.
"Я не зовсім впевнений, наскільки серйозними можуть бути наслідки, якщо США зменшать свою присутність, дозволивши Європі чи Україні придбати американську зброю та обмінюватися розвідданими з Україною. Хоча це і не ідеальний варіант, безумовно, він не є найгіршим сценарієм, якого ми остерігалися," - зазначив віцепрезидент з досліджень Фонду Карнегі за міжнародний мир Ендрю Вайс.
Цей розвиток подій фактично ставить Трампа перед дилемою: далі уникати конфронтації з Путіним чи скористатися можливістю отримання прибутку від реалізації великих обсягів озброєння.
Експерти попереджають, що схвалені та профінансовані ще адміністрацією попереднього президента США Джо Байдена постачання зброї можуть завершитися вже цього літа, а Європа навряд чи зможе заповнити цю прогалину. Путін же, за словами фахівців, намагатиметься скористатися цією ситуацією.
Згідно з думкою Чарльза Капчана, старшого наукового співробітника Ради з міжнародних відносин, постачання американської зброї Україні, незалежно від того, чи це купівля або військова допомога, є єдиним методом, який може змусити Путіна завершити конфлікт.
"Трамп розуміє, що якщо він "кине" Україну, і Росія змусить її капітулювати, це буде гучною політичною поразкою для нього. Україна стане для Трампа новим Афганістаном, якщо не гірше", - заявив Капчан.
Як раніше зазначав УНІАН, в Європі викликала великий резонанс бесіда між Путіним і Трампом. Європейські керівники висловлюють занепокоєння щодо можливого зради інтересів України, вважаючи, що президент США може укласти угоду з російським лідером, яка відповідатиме його максималістським прагненням, в той час як інтереси України можуть опинитися під загрозою у його прагненні швидко завершити конфлікт, повідомляло Financial Times.
Видання The Times повідомило, що надії на введення санкцій США проти Росії стали ще більш примарними. Замість запровадження жорстких обмежень, на які покладали сподівання деякі експерти, президент Сполучених Штатів охарактеризував свою бесіду з російським лідером Володимиром Путіним як "чудову" та зазначив, що Росія матиме "значні можливості" для ведення бізнесу зі США після завершення війни в Україні.
Телефонна бесіда між Трампом і Путіним, що відбулася 29 травня, не привела до значних змін — навпаки, вона продемонструвала, наскільки складно наразі досягти миру в Україні, зазначає CNN. Після цієї розмови Трамп заявив, що Україна і Росія незабаром розпочнуть переговори про припинення вогню та завершення конфлікту, хоча насправді бойові дії все ще тривають. Таким чином, він фактично підтвердив позицію Кремля.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Джо Байден #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Бойові дії #Українське незалежне інформаційне агентство #Озброєння #Північна та Південна Америка #Московський Кремль #Bloomberg L.P. #Financial Times #Наступальні (військові) #CNN #Диктатор. #Афганістан #Рада з міжнародних відносин