США не надто реагують на атаки в Україні: який шлях обирає Путін для Трампа?

Україна б'є по військових об'єктах РФ

У Міноборони РФ вже підтвердили вибухи на неназваному військовому об'єкті у Володимирській області. Детонація нібито відбулася через "порушення вимог безпеки під час роботи з вибухонебезпечними матеріалами".

Нагадаємо, руйнування на 51-му арсеналі Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) поблизу міста Кіржач у Володимирській області РФ (більш ніж за 450 км від кордону з Україною) сталося внаслідок вибуху 22 квітня.

В одному з фото, опублікованих Business Insider, можна побачити знищені споруди та вигорілу землю, що виникла внаслідок пожеж, викликаних першими та наступними вибухами. У статті зазначається, що, ймовірно, значна частина території постраждала.

Згідно з інформацією, наданою аналітиками Defense Express, 51-й арсенал ГРАУ мав проектну місткість близько 264 тисяч тонн різноманітних боєприпасів і знаходився під захистом однієї з найпотужніших систем протиповітряної оборони Росії. Його орієнтовна площа становить 3,5 квадратних кілометри, що включає 45 окремих сховищ і 30 майданчиків для зберігання боєприпасів. За даними Центру інформаційних досліджень, тут зберігалися великі запаси артилерійських снарядів і ракет різних типів, серед яких Іскандер, Точка-У, Кинджал, а також боєприпаси для систем Панцир-С1, С-300, С-400, а також Град, Смерч і Ураган.

Враховуючи доступні відеоматеріали, зняті російською стороною, можна стверджувати, що цей склад зберігання вже є частиною минулого, - підкреслює Defense Express. Це, безумовно, зменшить масштаб атак противника на українські позиції та тилові райони.

Окрім того 23 квітня стало відомо, що Силам оборони України вдалося вчергове вдарити по російській спеціальній економічній зоні Алабуга у Татарстані, де знаходиться завод з виробництва БпЛА Shahed. Цього разу українські ударні БпЛА після скиду ФАБ 250 самі стали дронами-камікадзе - вдарили по певних цілях, розповів у коментарі УНІАН військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. Внаслідок маємо близько десяти влучень у російський обʼєкт в Алабузі.

При цьому, за словами експерта, під час удару було уражено виробництво не самих тільки Шахедів чи їх російських аналогів Гераней, а й місце виготовлення китайських БпЛА Подсолнух-200. І це - дуже важливо.

"Росіяни з китайських деталей, вузлів, агрегатів, китайськими інженерами (виготовляють ці БпЛА -ред.)... Саме в цьому цеху працює більша кількість китайців - це саме інженери, які працюють на випуску... Тому було дуже важливо було саме по ньому влучити. Без цього проходження вони зібрати ці Подсолнухи не можуть... І тому підхід був обраний дуже правильний", - додав Світан.

Чому атаки Росії вважаються "невчасними"?

В свою чергу, російські війська також завдавали ударів по Україні, але тепер вже не по військових об'єктах, а по цивільній інфраструктурі. 24 квітня, наприклад, Повітряні сили Збройних сил України повідомили про активність ракет та дронів у нашому повітряному просторі, запущених армією РФ — загалом було зафіксовано 215 повітряних цілей, що спрямовувалися на Київ, Павлоград, Харків та інші українські міста.

Згідно з інформацією, наданою головою Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком, на столицю в той момент спрямовувались різноманітні загрози: ракети типу Калібр, балістичні системи та дрони-камікадзе Шахед.

Наслідки цієї атаки виявилися жахливими: 12 загиблих і 90 постраждалих, зруйновані багатоквартирні будинки, знищені десятки автомобілів, пошкоджена станція метро на інша міська інфраструктура. Сталися справжні трагедії: загибель двох дітей-підлітків у одній з постраждалих родин, смерть вагітної у столиці, інші жахливі випадки.

Балістична ракета, що вразила житловий будинок у Києві, була ідентифікована як північнокорейська КН-23 (КН-23А), повідомляє агентство Reuters, посилаючись на інформацію з українських військових джерел.

Президент Володимир Зеленський охарактеризував нічну атаку Росії на Київ як одну з найважчих і зазначив, що це пов'язано з намірами Росії чинити тиск на США. Ці слова він озвучив під час спільної пресконференції з президентом Південноафриканської Республіки Сирілом Рамафосою, що відбулася в Преторії у четвер, 24 квітня.

А міністр внутрішніх справ Ігор Клименко наголосив, що росіяни здійснили цілеспрямовану атаку по цивільній інфраструктурі, по густонаселених районах Києва.

25 квітня в столиці було проголошено днем скорботи.

У цьому контексті координатор системи ООН в Україні та гуманітарний координатор Матіас Шмале традиційно виявив своє "обурення", підкресливши, що "масований нічний обстріл житлових районів Києва та сусідніх населених пунктів з боку збройних сил Російської Федерації є ще одним грубим порушенням міжнародного гуманітарного права".

Й президент США Дональд Трамп відреагував на ці агресивні дії РФ - теж, зауважимо, доволі дивним чином.

"Я не задоволений російськими ударами по Києву. Це не є необхідним, і час обрано погано. Володимире, стоп! П'ять тисяч солдатів гинуть кожного тижня. Давайте досягнемо мирної угоди!", - написав Трамп у соцмережі Truth Social.

Військовий аналітик Михайло Жирохов зазначає, що російські атаки на Україну не можуть бути пояснені як відповідь на 51-й арсенал ГРАУ або Алабугу.

"Абсолютно точно, що росіяни півроку накопичували запаси авіаційних ракет, Калібрів і всього іншого, і за одну ніч, декількома хвилями вони вистріляли все це", - розповів він у ефірі Радіо NV.

При цьому експерт підкреслив, що "не проглядається якихось військових об'єктів там, куди падали російські ракети і дрони". Тож, виходить, все це робилося з єдиною метою - деморалізувати українське населення під час мирних переговорів.

Водночас відомий журналіст та публіцист Віталій Портников вказує: масований обстріл України у пасхальний тиждень, коли Трамп говорить про майже готову мирну угоду з Росією і навіть не виключає визнання окупованих територій російськими свідчить про наступне: ситуація, на жаль, багато у чому поки розвивається за сценарієм Путіна.

"Спеціальний представник американського президента прибуває до Росії для того, щоб черговий раз порозмовляти із Путіним. І потім публічно погоджуватися з оцією всією публічною маячнею, яка відома від російського президента і без його конфіденційних розмов зі Стівом Віткоффом. А насправді ідея Путіна є достатньо простою: він хоче зробити Дональда Трампа спільником у своїх злочинах", - вважає Портников.

Він зазначив, що "після кожного з таких злочинних нападів Росії Путін, безумовно, прагне переговорів з Трампом, але не має наміру завершувати війну".

"Мета цих перемовин полягає в тому, щоб затягнути їх якомога довше, дозволяючи Трампу продовжувати свої злочинні дії, внаслідок чого його руки будуть забруднені кров'ю мирних українців так само, як і руки російського лідера. Трамп і Путін мають стати спільниками у злочинах Росії проти України", - наголосив Портников, описуючи основну мету кремлівського диктатора, який, очевидно, не задоволений лише "прагматичним" Трампом.

#Китай (регіон) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Організація Об'єднаних Націй #Володимир Зеленський #Безпілотний літальний апарат #Задній (військовий) #Збройні сили України #Київ #Інженер #Українське незалежне інформаційне агентство #Ракета. #Росіяни #Боєприпаси #Північна та Південна Америка #Дрон #Харків #Оболонка (снаряд) #Арсенал #Протиповітряна оборона #Південна Африка #Полковнику. #Міністерство оборони (Росія) #Татарстан #Володимирська область #Детонація #Оборонний експрес #Ракетний комплекс "Панцир #Повітряна ціль #Ракетна система С-400 #Ракетний комплекс С-300 #ОТР-21 Точка #9K720 Iskander #BM-21 Degree #Павлоград #Жирохов Михайло Олександрович #Преторія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз має намір внести зміни до законодавства щодо мінімальних податків, аби "заспокоїти" Сполучені Штати, повідомляє Bloomberg.
"У часи кризи ми почуваємося комфортно, а в мирні моменти – не так вже й затишно."
США не надто реагують на атаки в Україні: який шлях обирає Путін для Трампа?
Теги