Які кроки повинні вжити держава і бізнес для повернення українців на батьківщину: підсумки дослідження.

Працевлаштування - одна з трьох базових потреб, задоволення яких сприятиме поверненню додому українських біженців. Саме тому держава і приватний сектор мають створити дорожню мапу кроків та змін, що допоможуть створити нові робочі місця, а також підвищити мотивацію співробітників та оплату праці.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на коментар голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олени Шуляк, посилаючись на результати дослідження ринку праці України, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА). Про це повідомляють Контракти.UA.

За інформацією, з лютого 2022 року з України виїхали близько 7,5 мільйона людей, і лише 64% з них мають намір повернутися на батьківщину. Вихід за кордон, в основному, стосується найбільш активної та працездатної частини населення, яка є двигуном економіки. Таким чином, повернення українців додому стає серйозним викликом для держави.

Ключовим аспектом для повернення є, безперечно, безпека, підкреслює Шуляк. Проте на другому місці стоять умови для житла та можливості знайти роботу.

"Ще влітку проводились дослідження міграційних настроїв українців в Україні та за кордоном. І згідно з їх результатами, гарантоване стабільне працевлаштування - один з найбільш вирішальних факторів до повернення для 41% респондентів. Найбільше прагнуть повернутися ті мігранти, які працюють віддалено на українські компанії. Про це повідомили 70% опитаних. Також прагнуть повернутися ті українці, які нині тимчасово непрацевлаштовані - 68%", - зазначила Шуляк.

Вона зазначила, що для забезпечення стабільного працевлаштування в Україні, що стане основою для повернення громадян, необхідно розвивати підприємництво. Це, в свою чергу, призведе до створення нових робочих місць. Наразі пропонується ряд законодавчих ініціатив для цього. Остання з них — прийняття законопроєкту №7331, який дозволяє розпочати господарську діяльність без ліцензій та дозволів до завершення воєнного стану. Цей захід має на меті дерегуляцію бізнесу та підтримку економічної ситуації в країні під час війни.

Крім цього, зауважила нардепка, наразі для створення нових робочих місць, Уряд запроваджує дієві програми підтримки бізнесу. Це насамперед пільгове кредитування та надання грантів на власну справу.

За інформацією Шуляк, приватний бізнес також намагається активно реагувати на існуючі виклики. Результати опитування, проведеного ЕВА, свідчать, що у 2024 році 71% респондентів відчули суттєву нестачу кваліфікованих спеціалістів. У зв'язку з цим 56% компаній вирішили вкласти кошти в підготовку та розвиток своїх працівників.

Згідно з даними, отриманими з опитування ЕВА, компанії мають намір продовжити обраний курс у 2025 році. Зокрема, 46% опитаних планують розширити штат, 33% – підвищити фінансування на навчання та розвиток, а 24% – здійснити підвищення зарплат на 10-15%. Ці дані підкреслила Шуляк.

Вона також зазначила, що одним з важливих напрямків діяльності на ринку праці є залучення жінок. Україні варто перейняти ефективні європейські моделі в цій сфері. Як і в багатьох інших країнах, в Україні існує суттєвий дисбаланс між рівнем зайнятості чоловіків і жінок.

В сучасному світі близько 50% жінок та 80% чоловіків залучені до трудової діяльності. В Україні до початку війни ці показники становили 47,8% для жінок і 62,9% для чоловіків. Важливим чинником, що впливає на можливість працевлаштування жінок, є народження дітей, тоді як для чоловіків цей аспект майже не має значення. Зі збільшенням кількості дітей зменшується ймовірність повернення жінок до професійної діяльності, що, в свою чергу, негативно позначається на економічному розвитку країни, оскільки ці два фактори тісно пов'язані між собою.

"Чотири з десяти жінок у країнах Європи вважають, що наявність дітей має суттєвий вплив на їхню кар'єру. Після народження другої дитини 47% жінок зменшують свої робочі години, а після третьої – 70% залишають роботу. Це свідчить про те, що рішення жінки про народження другої або третьої дитини може серйозно ускладнити їхній професійний розвиток", - зазначила парламентарка.

Позитивним аспектом є акцент на здобуття конкурентоспроможних професій, які традиційно вважаються "чоловічими". Навчання жінок у технічних спеціальностях та надання їм можливості отримати перший досвід у цих галузях до народження дитини підвищить їхні шанси на повернення до обраної професії. Це пов'язано з наявністю фінансових стимулів і готовністю роботодавців адаптуватися до потреб висококваліфікованих працівниць.

#Бізнес #Україна #Українці #Мотивація #Карта #Держава (політичний устрій) #Економіка #Біженець #Сміливіше. #Ліцензія #Ринок праці #Господарська діяльність #Верховна Рада #Воєнний стан #Працевлаштування #Дефіцитні видатки #Кредит #РБК-Україна #Європейська бізнес асоціація #Державна влада #Мігрант #Робоче місце

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги