20 січня 2025 року Дональд Трамп офіційно склав присягу, ставши 67-м президентом Сполучених Штатів Америки.
Між церемонією інавгурації та святковим прийомом у президентському кабінеті Капітолію Трамп підписав свої перші укази. Й не можна сказати, що вони виявилися неочікуваними, співпавши з його передвиборчою риторикою, в яку багато хто - не вірив.
Перший документ стосувався призначень на рівні Кабінету міністрів, тоді як другий охоплював 47 призначень на нижчі посади, про що повідомляє CBS News. Крім того, Трамп підписав два акти, що стосуються призначення виконувачів обов'язків керівників відомств і різних комісій.
Ось перелік кандидатів, яких Трамп представив для затвердження на ключові посади у своєму Кабінеті: Скотт Бессент з Південної Кароліни претендує на посаду міністра фінансів; Памела Бонді з Флориди номінована на пост генерального прокурора; Дуглас Бургум з Північної Дакоти розглядається на посаду міністра внутрішніх справ; Лорі Чавес-ДеРемер з Орегону має намір зайняти посаду міністра праці; Дуглас Коллінз з Джорджії планує обійняти посаду міністра у справах ветеранів; Шон Даффі з Вісконсіна пропонується на посаду міністра транспорту; Пітер Хегсет з Теннессі кандидат на посаду міністра оборони.
Серед кандидатів – Роберт Ф. Кеннеді-молодший з Каліфорнії, який претендує на посаду міністра охорони здоров'я та соціальних служб; Говард Латнік з Нью-Йорка на пост міністра торгівлі; Лінда Макмен з Коннектикуту, яка планує зайняти позицію міністра освіти; Крісті Ноем з Південної Дакоти, що має намір стати міністром внутрішньої безпеки; Марко Рубіо з Флориди, котрий висувається на посаду державного секретаря; Еліза Стефаник з Нью-Йорка, яка бажає бути представником США при ООН на рівні посла; Келлі Леффлер з Джорджії, яка має намір очолити Управління з питань малого бізнесу; Джон Реткліфф з Техасу, що претендує на пост директора Центрального розвідувального управління; та Рассел Воут з Вірджинії, який прагне стати директором Управління з питань управління та бюджету.
Ще один підписаний указ стосується підняття державних прапорів 20 січня та в наступні дні, які були приспущені у зв'язку зі смертю 39-го президента США Джиммі Картера.
Крім того, в перші години свого президентства Трамп анулював безліч рішень, прийнятих попередньою адміністрацією, та помилував 1,5 тисячі своїх підтримувачів, які були засуджені за штурм Капітолію в січні 2021 року, повідомляє Wall Street Journal.
Він також заборонив різним державним установам видавати нормативні акти, поки нова адміністрація не зможе повністю взяти під контроль уряд. Крім того, він призупинив всі федеральні контракти, за винятком тих, що стосуються військової сфери та кількох інших критично важливих напрямків.
Відповідно до рішення Трампа, всі програми зовнішньої допомоги США іноземним державам тимчасово зупиняються на три місяці.
Крім цього, США виходять з Паризької угоди щодо клімату та зупиняють свою участь у Всесвітній організації охорони здоров'я.
У числі головних завдань він виділив і ліквідацію автоматичного надання громадянства, проголосивши в своїй інаугураційній промові стан надзвичайної ситуації на південних кордонах Сполучених Штатів та старт депортації всіх нелегальних мігрантів із країни.
До того ж, Трамп негайно збирається запровадити надзвичайну ситуацію у галузі американської енергетики у стилі "бури, дитинко, бури". Він заявив, що "покінчить з "Новим зеленим курсом" і скасує "мандат" на електромобілі". За його словами, це необхідно, аби врятувати автомобільну промисловість США.
Й - вишенькою на торті - Трамп повернув до Овального кабінету кнопку для замовлення дієтичної коли. А також хоче перейменувати Мексиканську затоку на Американську, гору Деналі - на Мак-Кінлі й повернути Штатам Панамський канал.
Фахівці змушені оцінювати всю зливу ініціатив Трампа, але це дійсно складно.
На думку політолога Олександра Кочеткова, важливо почати вирішення цієї проблеми з вакцинації.
"Я б розпочав з теми вакцинації, незалежно від того, чи йдеться про наші, чи американські препарати – загалом. На мою думку, президентство Трампа стало своєрідним каталізатором для формування у виборців не лише в США, але й в Україні та в усьому світі, певного імунітету. Це своєрідне щеплення від безумовної довіри до політиків та політики загалом. Інавгурація, звичайно, є лише певним етапом закріплення того, що відбувається. Але ще до цього Трамп обіцяв багато, і навіть після виборів не зупинявся", – зазначив він у бесіді з Людмилою Немирою.
Експерт впевнений, що здійснити обіцянки Трампа є неможливим не лише протягом чотирьох років, а навіть за цілих сорок.
"Безліч обіцянок, реалізація яких є неможливою. Політику доведеться шукати способи продовжити свій термін, адже йому потрібно буде брати участь у наступних виборах, стверджуючи, що перший термін не має значення. Це фактично означатиме відмову від основних демократичних принципів. Або ж він не зможе виконати більшість своїх серйозних зобов'язань, що призведе до того, що люди втратять віру в демократичні обіцянки, які залишаються невиконаними," - додав він.
На думку блогера Романа Шрайка, Україні не слід сподіватися на неможливе від Дональда Трампа. Проте, він вважає, що є одна сфера, в якій Трамп дійсно міг би внести свій внесок у боротьбу з Росією. Мова йде про нафтовий сектор: суворе дотримання санкцій, особливо на фоні зростання видобутку в США, могло б суттєво зменшити фінансові ресурси агресора для ведення війни, зазначає Фокус.
"Та якщо скасувати байденівські обмеження, видобуток нафти у Штатах збільшиться, але навряд чи сильно. За істотного збільшення видобутку ціна на нафту впаде, видобувати сланцеву нафту з її порівняно високою собівартістю стане невигідно, і купа вишок зупиниться. Хтось набуде, а хтось втратить. Та й загалом нафтовикам невигідно упускати ціну, позбавляючи самих себе прибутку", - зауважив він.
Однак ситуацію істотно трансформують антиросійські санкції, введені 10 січня, які впливають на дві провідні нафтові компанії Росії, десятки трейдерів, 160 танкерів з так званого "тіньового флоту" та дві ключові страхові фірми країни, зазначає Шрайк.
Якщо уважно контролювати виконання цих санкцій, експорт нафти з Росії може зменшитися, що відкриває можливості для американської нафти на міжнародних ринках.
#Сполучені Штати #Бізнес #Документ #Дональд Трамп #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Заряд (бойові дії) #Організація Об'єднаних Націй #Флорида #The Wall Street Journal #Політик #Бюджет #Уряд України #Демократія #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Каліфорнія #Марко Рубіо #Нафта #Нью-Йорк #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Центральне розвідувальне управління #Техас #Капітолій Сполучених Штатів Америки #CBS #Коннектикут #Інавгурація #Вакцинація #Джорджія (штат США) #Деналі #Крісті Ноем #Лінда МакМахон #Шон Даффі #Міністр оборони США #Генеральний прокурор США #Міністр фінансів США #Джиммі Картер #Вірджинія #Південна Дакота #Орегон #Північна Дакота #Теннессі #Південна Кароліна #Імунітет (медицина)