
OKKO GROUP розробила стратегічний план довгострокової диверсифікації свого бізнесу, який охоплює чотири ключові напрямки: ринок пального, альтернативні джерела енергії, сільське господарство та виробництво біопального пального. Про це заявив Василь Даниляк, СЕО компанії та співзасновник GORO Mountain Resort.
"Ми розробили довгострокову стратегію диверсифікації. Наше прагнення полягає в тому, щоб спиратися на чотири основні напрямки (...). Група ОККО трансформується з компанії, що була відома лише у сфері паливного рітейлу, в багатогранну енергетичну структуру, що займається агровиробництвом і агропереробкою," - зазначив він у YouTube-проєкті компанії DІАЛОГИ.
"Перший стовп - наш нафтопродуктовий рітейл, і ми хочемо в ньому мати 30% плюс ринку України", - пояснив Даниляк.
Другим ключовим аспектом, згідно з його словами, є енергетика, що відновлюється.
"Ми активно прагнемо розвивати наші проекти в умовах вітру, оскільки вбачаємо в цьому значний потенціал та недостатню зайнятість ринку," - підкреслив генеральний директор ОККО.
Третій аспект полягає у вирощуванні та обробці сільськогосподарської продукції, тоді як четвертий охоплює виробництво біопального. На першому етапі планується отримання біоетанолу, а в подальшому, за словами Даниляка, можливо, з'явиться і біодизель.
"На таких чотирьох стовпах ми хочемо, щоб у 2032 році EBITDA (Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization, обсяг прибутку до вирахування відсотків, сплати податків та амортизації) від бізнесів, які не є паливним рітейлом, була більша, ніж EBITDA в паливному рітейлі", - пояснив СЕО ОККО.
"Вірю, що на цьому шляху нас чекають захоплюючі угоди, це безперечно," - зазначив Даниляк.
Як стало відомо, на початку квітня 2025 року Європейський банк реконструкції та розвитку, разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Чорноморським банком торгівлі та розвитку, оголосили про надання кредиту в розмірі EUR157 млн для реалізації проекту вітрової електростанції потужністю 147 МВт у Іваничах, що у Волинській області. Загальна вартість цього проекту складає приблизно EUR225 млн (без урахування ПДВ), а решта фінансування буде забезпечена за рахунок інвестицій групи "Галнафтогаз". Поступовий запуск станції планується в процесі будівництва, а повна експлуатація запланована на кінець 2026 року.
Окрім цього, команда активно працює над залученням інвестицій для свого другого вітрового проєкту ВЕС Затуринці, потужність якого становитиме 192 МВт у Волинській області, з вартістю, що складає EUR250 млн без урахування ПДВ. Вони також мають намір реалізувати ще декілька вітрових ініціатив.
OKKO Group планує також відкрити новий елеватор на 60 тис. тонн до осені 2025 року та біоетаноловий завод улітку 2026 року.
У цьому ж YouTube-проєкті компанії DІАЛОГИ Даниляк зазначив, що війна дуже змінила розподіл часток мереж АЗС на ринку, і ОККО з приблизно 15% на початок війни вийшла на 22% на кінець 2022 року. Таким чином, за його словами, ОККО посіла перше місце, хоча до початку війни лідирувала група Приват, маючи ті ж 22-24%.
#Бізнес #Податок #Енергетична галузь #Заправна станція #Прибуток (економіка) #Генеральний директор #Банк #Диверсифікація (фінанси) #тонна #Міжнародна фінансова корпорація #Вітер #Відновлювана енергетика #Роздрібна торгівля #ОККО #Корпоративна група #Податок на додану вартість #Кредит (роз'яснення) #Європейський банк реконструкції та розвитку #Амортизація #Елеватор #Волинська область #Галнафтогаз #Прибуток до сплати відсотків, податків, зносу та амортизації