НАЗК встановило порушення у фінансовій декларації колишнього керівника Пенсійного фонду Хмельниччини, які оцінюються на суму 44 мільйони гривень.

Олександр Крупа покинув свою посаду в Пенсійному фонді Хмельниччини в жовтні 2024 року.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило невідповідності у декларації колишнього керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Олександра Крупи. Чиновник зазначив неправдиві дані, що перевищують 44 мільйони гривень.

22 травня на офіційній сторінці НАЗК було опубліковано інформацію про те, що після завершення всебічної перевірки декларації за 2022 рік у колишнього керівника Головного управління Пенсійного фонду Хмельниччини виявлено ознаки незаконного збагачення на суму 19 млн грн, а також подані недостовірні дані на понад 44 млн грн.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, чиновник заявив про наявність у нього більше 23 мільйонів гривень готівкою в різних валютах, однак не зміг надати документальне підтвердження законності цього капіталу. Додатково, він не задекларував понад 500 тисяч доларів (що становить близько 19,5 мільйонів гривень), які зберігаються на рахунку в австрійському банку, відкритому на ім'я його дружини на початку широкомасштабної агресії.

"Посадова особа не відобразила в декларації житловий будинок і земельну ділянку, які були придбані в 2021-2022 роках. Крім того, він надав неправдиву інформацію щодо свого доходу, пов’язаного з поверненням внесків до статутного капіталу від юридичної особи, зменшивши цю суму на 110 тисяч гривень", - повідомили в НАЗК.

НАЗК не розкриває ім’я посадової особи, але, за інформацією з відкритих джерел, з 2020 по 2024 рік на посаді начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області перебував Олександр Крупа. Цю інформацію також підтверджують його декларації за вказаний період.

Державне бюро розслідувань ініціювало кримінальне провадження відповідно до статті 368-5 (незаконне збагачення) та частини 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України (подання завідомо недостовірних даних у декларації) і передало справу до Національного антикорупційного бюро України.

Додамо, що НАЗК також виявило порушення на понад 34,8 млн грн в ексочільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи - матері Олександра Крупи, яку викрили на корупційній схемі. Під час обшуків у посадовиці виявили готівкою майже 6 млн доларів і низку підроблених документів ухилянтів із фіктивними діагнозами.

Зʼясувалося, що вона допомогла оформити інвалідність 50 прокурорам області та їхнім близьким родичам. Наразі Тетяна Крупа перебуває у СІЗО, а її син звільнився з посади керівника обласного Пенсійного фонду та почав позбуватися бізнесу. Після скандалу МОЗ ініціювало проведення перевірок висновків Хмельницької МСЕК щодо встановлення груп інвалідності військовозобов'язаним, за результатми якої 74 чоловікам скасували інвалідність. НАЗК також перевірило декларацію чоловіка посадовиці Володимира Крупи за 2021 рік й виявило неправдиві відомості на понад 2,2 млн грн.

#Бізнес #Інвалідність #Капітал (економіка) #Прокурор. #Юридична особа #Кримінальне судочинство #Кримінальний кодекс України #Пенсійний фонд України #Австрія #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Валюта #Повстання Хмельницького #Державне бюро розслідувань (Україна) #Хмельницька область #Національне антикорупційне бюро України #Національне агентство з питань запобігання корупції #Законність #СІЗО

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Жахливі події в дитячому будинку при монастирі на Буковині: вихованці розкрили факти насильства та примусової праці.
WP виявила справжні мотиви, що спонукали Маска піти з політичної арени.
Загиблий керівник спецпідрозділу "Гострі Картузи" Антон Спіцин удостоївся звання Героя України.
Теги