"Ми не готові до цього": Жмайло роз'яснив, які "мирні ініціативи" з боку США викликали незадоволення у України.

23 квітня, за словами спеціального представника президента США Кіта Келлога, Сполучені Штати запропонували Україні 22 "конкретні умови" для мирного врегулювання, і не всі з них були прийняті українською стороною з позитивом. Вірогідно, основними пунктами незгоди стали визнання Криму "російським" та відсутність чітких гарантій безпеки.

Таку позицію озвучив у розмові з OBOZ.UA виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло. Він вважає, що вимога, що стосується тимчасово окупованого Криму, викликала найбільше обурення в Києві.

"Це лише підживлює амбіції Кремля, який, завдяки своїй пропаганді, підтвердив залучення військових з Північної Кореї. Таким чином, Москва збільшує ціну своєї готовності до укладення угод, на що наразі не може піти", - зазначив він.

"Інше полягає в тому, що ми не отримуємо справжніх гарантій безпеки. [Дональд] Трамп зазначив, що спочатку потрібно завершити війну, а лише потім можна обговорювати питання безпеки. Це не зовсім коректно", - наголосив фахівець.

Він висловив припущення, що між Москвою та Вашингтоном існує певний глобальний план. Президент США, за його словами, може призупинити війну, адже прагне отримати Нобелівську премію миру.

"Це подібно до того, як [Генрі] Кіссінджер отримав Нобелівську премію миру за спроби мирного вирішення конфлікту між північним і південним В'єтнамом, проте вже через два роки війська північного В'єтнаму захопили південний В'єтнам, а Кіссінджер так і не відмовився від своєї нагороди. Ми можемо спостерігати, як історія повторюється," - зазначив Жмайло.

Росії також вигідно досягти перемир'я, оскільки Москва може знову активізувати свої дії після того, як Трамп залишить президентську посаду. Кремлівський лідер Володимир Путін заявить, що укладав угоду саме з Трампом, і відновить наступ, враховуючи попередні помилки, щоб ще більше посилити руйнацію в Україні, намагаючись загнати нас до Дніпра або навіть далі.

"Ми не збираємося цього робити і не визнаємо окуповані території як російські. Найбільший крок назустріч ми зробили, визнавши, що наразі нам не вистачає ресурсів для відновлення контролю над нашими землями. Ми заявили про готовність до замороження конфлікту, але завжди будемо прагнути повернення наших територій. Це неодмінно відбудеться за нашого життя. Нам доведеться пройти складний і непростий шлях," - зазначив експерт.

Він вказав на те, що Україні складно обходитися без всебічної підтримки з боку Сполучених Штатів.

Нещодавно було затверджено нову систему DNS, яка дозволяє нам закуповувати зброю у приватних виробників. Однак, ця сума виявилася досить мізерною — всього 50 мільйонів доларів США. Протягом усього періоду повномасштабного вторгнення ми змогли придбати зброю лише на 1,6 мільярда доларів США, і це, звичайно, з сарказмом підкреслює всю абсурдність ситуації.

Ось чому, поки що, ситуація виглядає досить незрозуміло. Ми готові до співпраці і бізнес-ініціатив. Якщо ви зацікавлені в надрах або в "Мотор Січ", то, будь ласка, надайте нам Patriot, щоб захистити цю "Мотор Січ". Саме тому ми зайняли тверду позицію. Зверніть увагу, що американці неодноразово намагалися знайти спільну мову з питаннями рідкісноземельних металів, але безуспішно. Вони намагалися взяти реванш за ситуацію в Овальному кабінеті, висловивши намір визнати російський суверенітет над Кримом — але це, звісно, не має шансів на реалізацію. Президент Зеленський чітко це підтвердив, - зазначив Жмайло.

На його переконання, демонстрація єдності стане чітким сигналом того, що це не лише позиція Володимира Зеленського, Олександра Сирського, Кирила Буданова чи інших осіб, а спільна думка всього українського народу, нації та держави, "яка розвиває далекобійні дрони, озброєння та має армію чисельністю 800 тисяч військовослужбовців".

"У такому разі Сполучені Штати отримають серйозний урок і будуть змушені перейти до більш адаптивної політики, якщо справді прагнуть зупинити цю криваву війну. Адже, як би не було, ми вже здійснили найбільшу поступку," - зазначив Жмайло.

Як писав OBOZ.UA, 1 травня в Держдепі заявили, що США не збираються бути "вічними" посередниками між Україною й Росією у врегулюванні війни. Зараз настав час, коли Київ і Москва мають подати власні мирні пропозиції.

#Сполучені Штати #Бізнес #Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Москва #Володимир Зеленський #Північна Корея #Українці #Крим #Київ #Дніпро #Вашингтон, округ Колумбія #Суверенітет #Реклама #Долар США #Американці #Військова окупація #Історія #Диктатор. #Нобелівська премія миру #Нація #В'єтнам #Закріплення двигуна

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
7 травня пройде конференція hromadske під назвою "Жіноча війна".
Угода щодо корисних копалин викликає сумніви щодо поглиблення відносин між Білим домом і Кремлем – Politico.
Від малюка до глави родини: Бекхем зворушив шанувальників старовинними фотографіями та підсумував своє півстолітнє життя.
Теги