Кабінет Міністрів України - Юлія Свириденко провела переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо можливостей розширення співпраці та розвитку нових проектів.

Питання розширення співпраці та масштабування чинних проектів обговорили під час зустрічі в Києві Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Керуючий директор ЄБРР в секторі фінансових установ Франсіс Маліж.

У заході також взяли участь Перший заступник Міністра Олексій Соболев, заступники Міністра Андрій Телюпа та Ігор Безкаравайний, а також делегація ЄБРР.

Юлія Свириденко ознайомила представників ЄБРР про прогрес у втіленні державних програм підтримки бізнесу. Серед них - "Доступні кредити 5-7-9%", житлова програма єОселя, програми для підтримки малого і середнього підприємництва, а також про програми компенсацій аграріям за розмінування сільськогосподарських земель. Сторони обговорили потенційні можливості підтримки цих та інших програм зі сторони партнерів.

Перший віце-прем'єр-міністр України представила партнерам ключові галузі, в яких Уряд вбачає значний потенціал для залучення інвестицій. Серед них – енергетичний сектор, транспорт і логістика, агропереробка, критично важливі матеріали, розвиток переробної промисловості, включаючи оборонну сферу, а також інформаційні технології та цифровізація, а також інші напрямки.

У ході зустрічі учасники зосередилися на питаннях фінансування реального сектора економіки. Вони детально обговорили раціональне використання грантових коштів, кредитів і різноманітних механізмів підтримки. Окрім цього, піднімалися питання щодо залучення приватних інвестицій.

Юлія Свириденко висловила вдячність Європейському банку реконструкції та розвитку за постійну підтримку економічної стабільності України.

За підсумками 2024 року ЄБРР став одним із ключових інституційних інвесторів в Україні, вклавши 2,4 млрд євро у різні проекти. Інвестиції були спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки, розвиток критично важливої інфраструктури, підтримку продовольчої безпеки, торгівлі та приватного сектору. Банк також активно співпрацює з донорами, залучивши з 2022 року понад 2,6 млрд євро донорської підтримки, включаючи нефінансовані гарантії. Після рішення 2023 року про збільшення капіталу на 4 млрд євро ЄБРР планує підтримувати інвестиції на рівні 1,5 млрд євро щорічно з можливим зростанням у період відновлення.

#Бізнес #Інвестиції #Інвестор #Капітал (економіка) #Енергетична галузь #Київ #Інфраструктура #Уряд України #Євро #Економіка України #Логістика #Військово-промисловий комплекс #Інформаційні технології #Список міністрів економіки України #Кредит (роз'яснення) #Європейський банк реконструкції та розвитку #Енергетична безпека #Перший віце-прем'єр-міністр України #Продовольча безпека

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ментальне здоров'я під загрозою: як діяти, якщо вся нація переживає емоційне вигорання - На етапі виходу на пенсію.
Порожні полиці та довгі черги: реальний вигляд радянських магазинів (фото)
Путін використовує Трампа в своїх інтересах, пропонуючи свої природні ресурси в обмін на українські, - заявив дипломат.
Теги