Європейський Союз прийняв остаточне рішення щодо впровадження 15-го пакету санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з війною в Україні.

Європейський Союз 16 грудня остаточно ухвалий 15-й пакет санкцій проти Росії з метою подальшого обмеження здатності Росії вести "незаконну, неспровоковану та невиправдану війну агресії проти України".

Про це йдеться у повідомленнях на сайтах Європейської ради та Європейської комісії.

Обмежувальні заходи в першу чергу націлені на посилення зусиль у боротьбі з "тіньовим флотом" Російської Федерації, а також на протидію схемам обходу вже встановлених санкцій. Вони також спрямовані на виявлення та нейтралізацію організацій та осіб, зокрема з Китаю, які сприяють Росії уникати санкцій, а також на ослаблення потенціалу російського військово-промислового сектора.

"Росія не припиняє свій жорстокий наступ на Україну і її громадян. Цей пакет санкцій є складовою нашої реакції, спрямованою на зниження військової потужності Росії та тих, хто підтримує цю агресію, включаючи компанії з Китаю", - підкреслила у своєму коментарі Верховна представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.

Це підкреслює єдність країн Європейського Союзу в нашій постійній підтримці України. "Наш головний пріоритет – забезпечити Україні максимально вигідні умови", - зазначила Каллас. "Ми будемо підтримувати український народ у всіх аспектах: гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому. Сумнівів не виникає: Україна обов'язково здобуде перемогу".

Марія Луїс Альбукерке, єврокомісарка з фінансових послуг, вказала на дієвість вже запроваджених санкцій.

"Наші санкційні заходи мають визначену мету – знизити економічні можливості Росії та її здатність вести незаконну агресію проти України, і вже досягають цього результату. З кожним новим етапом санкцій ми підвищуємо їхню ефективність та усуваємо недоліки, і ми будемо продовжувати цей процес в рамках нашого непохитного зобов'язання підтримувати Україну та її громадян," – підкреслила Альбукерке.

Європейський Союз запровадив санкції проти 52 нових суден, що належать до так званого "тіньового флоту", який Росія експлуатує для нелегального транспортування нафти та нафтопродуктів, постачання зброї, викрадення зерна чи підтримки російського енергетичного сектору, обходячи західні обмеження. Ці судна також не мають відповідного рівня страхування і не дотримуються необхідних екологічних норм.

Загальна кількість підсанкційних суден, таким чином, збільшилася до 79. Такі судна не матимуть доступу до портів ЄС й не зможуть отримувати послуги в блоці.

Як нещодавно інформував Голос Америки, "тіньовий флот" Росії налічує приблизно 600 суден. За інформацією ЗМІ, два з цих суден, ймовірно, пішли на дно в Чорному морі минулого уїк-енду.

Європейський Союз встановив санкції щодо ще 54 фізичних осіб і 30 організацій, які "несуть відповідальність за дії, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

Санкції передбачають замороження активів цих осіб, а також заборони на поїздки до ЄС.

"Перелік включає, прежде всего, російские военные компании, занимающиеся производством запчастей для самолетов, дронов, электроники, двигателей, высокотехнологичных компонентов для оружия и другой военной техники. Также в списке представлены высокопрофильные руководители компаний, работающих в российском энергетическом секторе (в том числе судоходные компании), которые приносят значительные доходы российскому правительству", - отмечается в заявлении Европейской комиссии.

Європейський Союз також ввів санкції проти російського військового підрозділу, що завдав удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві влітку цього року, а також проти осіб, які несуть відповідальність за депортацію дітей і пропагандистську діяльність.

Блок вперше застосував "повноцінні" санкції щодо однієї китайської особи та шести організацій, зазначивши, що це призведе до "заборони на поїздки, замороження активів і заборони на фінансування" для зазначених осіб. Ці китайські індивідууми та компанії відіграють роль у допомозі Росії в обході санкцій або постачають елементи для російських безпілотників і мікроелектроніку, необхідну для військової промисловості Росії.

На двох високопосадовців Північної Кореї також були введені санкції.

Євросоюз наклав санкції на додаткові 32 компанії за підтримку російської війни проти України. Серед них є 20 російських компаній, 7 фірм з Китаю або Гонконгу, 2 з Сербії та по одній з Ірану, Індії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

Крім того, Європейський Союз реалізував ряд регуляторних та фінансових ініціатив, спрямованих на підтримку європейських компаній у конфліктах із російськими підприємствами та державними структурами.

Серед інших заходів, Європейський Союз продовжив ряд регуляторних полегшень, щоб підтримати європейські компанії у виході з російського ринку.

"Через ризики ведення бізнесу в Росії, оператори з ЄС повинні розглянути питання про згортання бізнесу в Росії та/або не відкривати там новий бізнес", - йдеться у повідомленні Європейської ради.

#Бізнес #Китай (регіон) #Порт #Росія #Іран #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Північна Корея #Українці #Економіка #Київ #Юридична особа #Європейська комісія #Військові технології #Суверенітет #Нафтопродукт #Зерно #Об'єднані Арабські Емірати #Гонконг #Корабельний канал #Сербія #Індія #Страхування #Електроніка #Нафта #Голос Америки #Європейська Рада #Корабель #Агресивна війна #Двигун #Альбукерке, Нью-Мексико #Мікроелектроніка #Депортація

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги