За інформацією джерел Reuters, Путін готовий до переговорів з Трампом щодо можливого припинення бойових дій в Україні, повідомляє Delo.ua.

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на п'ять джерел.

У першому детальному звіті щодо можливих компромісів, які міг би прийняти Путін у рамках угоди, посередником у якій виступав би Трамп, п'ять діючих та колишніх російських посадовців зазначили, що Кремль може бути готовий до заморожування конфлікту вздовж фронтових ліній.

На думку трьох чиновників, які побажали залишитись анонімними через обговорення делікатних питань, переговори можуть вестися стосовно точного розділу чотирьох східних областей - Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської.

У той час як Росія заявляє, що ці чотири регіони є повністю частиною країни та захищені ядерною парасолькою, її наземні сили контролюють 70-80% території, а близько 26 000 кв. км, як і раніше, утримуються українськими військами, свідчать дані з відкритих джерел про лінію фронту.

За інформацією двох високопосадовців, Росія може проявити готовність залишити певні невеликі території, які вона контролює в Харківській та Миколаївській областях.

Цього місяця Путін висловив думку, що будь-яке припинення вогню повинно враховувати "реалії" на фронті. Він висловив занепокоєння щодо тимчасового перемир'я, яке, на його думку, могло б дати можливість Заходу надати Україні нові озброєння.

"У разі відсутності нейтралітету, важко уявити можливість створення добросусідських відносин між Росією та Україною," -- зазначив Путін під час засідання дискусійної групи "Валдай" 7 листопада. Він також підкреслив, що "це призведе до того, що Україна буде постійно використовуватися як знаряддя в чужих інтересах, що шкодитиме Російській Федерації".

Як повідомляє Reuters, два джерела вказали на те, що рішення президента США Джо Байдена дати Україні можливість використовувати американські ракети ATACMS для ударів вглиб Росії може ускладнити та затримати процес мирного врегулювання. Додатково, це може підвищити вимоги з боку Росії, оскільки прихильники агресивнішої політики вимагають більших територіальних поступок з боку України.

За словами двох джерел, якщо угоди про припинення вогню не буде досягнуто, Росія продовжить боротьбу.

"Путін чітко висловив думку, що замороження конфлікту не принесе жодних результатів", - повідомив журналістам прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, за кілька годин до того, як російська сторона оголосила про удари ATACMS, згідно з інформацією Reuters.

"І дозвіл на ракети - це дуже небезпечна ескалація з боку Сполучених Штатів", - додав він.

За словами Стівена Чунга, директора з комунікацій Дональда Трампа, саме Трамп здатний зібрати представників обох сторін для мирних переговорів і сприяти завершенню конфлікту та насильства.

За словами п'яти нинішніх і колишніх чиновників, попри те, що Росія не потерпить вступу України до НАТО чи присутності військ НАТО на українській території, вона відкрита для обговорення гарантій безпеки для Києва.

За словами джерел, Кремль міг би також вимагати від України погодитись обмежити чисельність своїх збройних сил та взяти на себе зобов'язання не обмежувати використання російської мови.

Згідно з інформацією від одного з джерел, Путін може виступити з пропозицією укласти угоду про припинення бойових дій, за якою Росія зберігала б контроль над значною частиною земель Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Це було б подано як перемога, що гарантує захист російськомовного населення на сході України та забезпечує безпеку наземного коридору до Криму.

Разом з тим усі російські офіційні особи заявили, що майбутнє Криму не підлягає обговоренню.

Reuters також повідомляє, що один із представників влади зазначив, що Заходу слід усвідомити "жорстоку реальність": вся підтримка, яку отримує Україна, не здатна запобігти перемозі Росії у війні.

На запитання про те, як може виглядати можливе припинення вогню, двоє російських джерел послалися на проєкт угоди, яку майже схвалили у квітні 2022 року після переговорів у Стамбулі і яку Путін публічно назвав можливою основою для угоди.

У контексті цього проєкту, копія якого опинилася в руках Reuters, Україні пропонується прийняти статус постійного нейтралітету в обмін на міжнародні гарантії безпеки від п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН: Великої Британії, Китаю, Франції, Росії та США.

Один з представників російської влади висловив думку, що угода не відбудеться, якщо Україна не отримає забезпечення безпеки, зазначивши:

Суть полягає у тому, як запобігти угоді, що може призвести до потенційної прямої конфронтації Заходу з Росією.

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" висловив думку, що сподіватися на переговори з Володимиром Путіним немає жодного сенсу. За його словами, російський президент може використовувати час для зміцнення своїх військових сил, що дозволить йому продовжити агресивні дії в майбутньому.

Мережко зазначив, що подібні перемовини тривали близько восьми років, і в підсумку призвели до масштабної агресії.

"Вести переговори має сенс лише тоді, коли ви впевнені або сподіваєтеся, що інша сторона дотримуватиметься укладених угод. Проте, в ситуації з Путіним, сподіватися на це абсолютно безглуздо," - зазначив голова парламентського комітету.

Отже, висловлювання Путіна можуть бути використані для пропаганди.

#Китай (регіон) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Джо Байден #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Дмитро Пєсков #НАТО #Крим #Збройні сили України #Російська мова #Київ #Росіяни #Північна та Південна Америка #Лінія фронту #Донецька область #Сполучене Королівство #Військові #Інтерфакс-Україна #Реклама #Reuters #Франція #Нейтральна країна #Західна Європа #Херсонська область #Луганська область #Харків #Московський Кремль #Ядерна зброя #Миколаївська область #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Стамбул #Агресія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Франшиза виступає найшвидшим маршрутом для ветеранів до створення власного бізнесу — Finance.ua
Браузер Chrome може бути проданий – повідомляють ЗМІ - Техно bigmir)net
Ілон Маск і Дональд Трамп: чи триватиме їхній спільний період злагоди довго?
Теги