Думська діяльність застосовує АРМА як інструмент для піару та впливу на підприємства - експерт | УНН

Голова Агентства з розшуку та управління активами Олена Дума продовжує робити резонансні заяви, які більше нагадують піар-ходи, аніж сприяють розвитку партнерських відносин з бізнесом. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю УНН висловив адвокат і колишній голова Громадської ради при АРМА Ігор Чобітько, коментуючи нещодавні висловлювання керівництва агентства щодо кримінальної справи, що стосується одного з учасників конкурсу.

Описані аспекти

Днями Олена Дума розповіла, що під час конкурсу на управління активами ТОВ "Ромєрм", ТОВ "Єрмом" та ТОВ "Єрмак Голд" один з учасників кілька разів оскаржував дії АРМА в Антимонопольному комітеті України. Вже після завершення аукціону АРМА нібито виявило у документах цього учасника недостовірні відомості, і звернулося до Нацполіції. Таким чином, голова агентства знайшла спосіб, як натякнути всім потенційним управителям, що звертатися в АМКУ не варто, адже вас можуть зробити "фігурантом кримінального провадження".

Ігор Чобітько вважає, що замість налагодження партнерських зв'язків з підприємництвом, керівництво АРМА намагається чинити на нього тиск.

Це не перший випадок піар-активності з боку керівництва АРМА, зокрема Олени Думи. У публікаціях згадувалося, що вона зверталася з питань результатів конкурсу, а також планує спільно з СБУ перевіряти учасників цього конкурсу. Її дії виглядають не як прагнення до встановлення партнерських відносин з бізнесом, а як пряма піар-кампанія, що має на меті змусити бізнес до виконання чи невиконання певних дій.

Адвокат підкреслив, що будь-який тиск на підприємництво є абсолютно недопустимим.

Ці дії не є новими, і навряд чи останніми. Адже саме керівництво АРМА наразі діє як фіскальний або контрольний орган, хоча такі повноваження не входять до їхніх функцій.

На його думку, якщо керівники намагаються отримати розʼяснення від АМКУ, але стикаються з перешкодами, це може свідчити про можливі зловживання службовим становищем з боку керівництва АРМА, а також свідчити про існуючі проблеми в бізнесі.

Давайте додамо

АРМА неодноразово опинялося в центрі критики Transparency International Ukraine за невідповідність європейським стандартам та через "суперечливу комунікацію з боку агентства чи його посадових осіб, поєднану з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів".

В Агентстві з розшуку та управління активами не бажають коментувати висловлювання антикорупційних активістів, натомість вони зосереджені на обговоренні своїх "успіхів" у підготовці законодавчих ініціатив.

#Бізнес #Національна поліція України #Офіційний #Презумпція невинуватості #Кримінальне судочинство #Служба безпеки України #Органи державної влади #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Адвокат. #Аукціон #Антимонопольний комітет України #Зв'язки з громадськістю #Transparency International

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ментальне здоров'я під загрозою: як діяти, якщо вся нація переживає емоційне вигорання - На етапі виходу на пенсію.
Порожні полиці та довгі черги: реальний вигляд радянських магазинів (фото)
Путін використовує Трампа в своїх інтересах, пропонуючи свої природні ресурси в обмін на українські, - заявив дипломат.
Теги