Бізнес заощадить 20 мільярдів: Верховна Рада скасувала обов'язковість документів про виконані роботи.

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення зміни до статті 9 закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо спрощення оформлення первинних документів з надання послуг".

Законопроєкт №14023 був підтриманий 230 народними обранцями під час другого читання та в цілому на засіданні у вівторок, як повідомляє офіційний сайт парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що його мета полягає у зниженні адміністративного тиску на підприємства шляхом оптимізації процесів документообігу.

Зокрема, цей закон надає підприємствам можливість впроваджувати спрощений механізм оформлення первинних документів під час укладення угоди на надання послуг, за винятком тих, які фінансуються з бюджетних коштів.

Таким чином, при складанні акту на виконані послуги (акту виконаних робіт) більше не буде необхідності вказувати такі дані, як посада, прізвище або особистий підпис уповноваженої особи замовника, якщо відповідний порядок оформлення первинних документів прописаний у договорі, а вартість наданих послуг була сплачена замовником повністю у безготівковій формі.

Передбачається, що це сприятиме зменшенню часу, необхідного для підготовки та відправки документів, покращить ефективність внутрішніх процесів компаній, а також допоможе адаптувати українські стандарти до актуальних бізнес-практик і цифрових умов.

Автори законопроєкту пояснювали, що чинні вимоги щодо двостороннього підписання актів приймання-передачі, навіть у разі повної оплати послуг у безготівковій формі, можуть створювати додаткове навантаження на бізнес, особливо для компаній, які надають послуги в електронній формі, працюють у сфері e-commerce або використовують автоматизовані моделі продажів.

Крім того, при двосторонньому оформленні первинних документів виникають супутні ризики додаткових помилок або формальних порушень, які не важливі по суті, але можуть ускладнювати ведення бухгалтерського обліку для малого бізнесу.

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністерка Юлія Свириденко заявляла, що скасування необхідності обов'язково підписувати акти виконаних робіт дозволить українському бізнесу зекономити понад 20 мільярдів гривень.

#Парламент #Україна #Українська гривня #Верховна Рада #Малий бізнес #Бухгалтерський облік #Фінансовий звіт #Прізвище #Бізнес #Економічна одиниця #Первинний документ

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Як дотриматися вимог ЄС, не заважаючи розвитку вітчизняної промисловості.
Податковий аудит: всебічний аналіз системи податкового обліку та фінансової звітності.
Німеччина отримала від Європейського Союзу повноваження на моніторинг активів компанії "Роснефть".
Теги