
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
За інформацією, це стало найзначнішим двохденною знижкою ринку за всю історію, відповідно до даних Dow Jones Market Data.
Різке зниження стало наслідком оголошення президентом Трампом нових великих тарифів, які перевищили прогнози експертів. Багато інвесторів були шоковані заявами адміністрації в середу, що призвело до хвилі розпродажів на ринку.
"Фінансові ринки вимагали від адміністрації або скасувати тарифи, або продемонструвати прорив у переговорах до п'ятниці", -- зазначила Кетлін Брукс, директорка з досліджень XDB.
Несмотря на зусилля президента заспокоїти ринкові настрої, зокрема через повідомлення у Truth Social про "продуктивну" бесіду з в'єтнамським лідером, це не змогло зупинити падіння. Акції Nike, що має значну виробничу потужність у В'єтнамі, показали зростання, але ця позитивна тенденція виявилася скоріше винятком, ніж правилом — загальний ринок залишався під тиском.
Експерти попереджають, що невизначеність навколо торговельної політики США, особливо після жорстких мит, може зберігатися і надалі, якщо адміністрація не подасть чітких сигналів щодо перегляду рішень або подальших економічних домовленостей.
За інформацією, з моменту інавгурації, індекс Dow Jones Industrial Average зазнав зниження на 10%, тоді як S&P 500 впав на 13,7% станом на п'ятницю опівдні. Особливо значне падіння спостерігається у Nasdaq Composite, який зменшився на 19,5% і наближається до межі ведмежого ринку. При цьому, згідно з даними компанії FactSet, з рекордного закриття 19 лютого на рівні 20 056,25 пунктів Nasdaq вже скоротився більш ніж на 21%.
Особливо відчутним виявився спад для індексу Russell 2000, що включає компанії з невеликою капіталізацією. Його падіння на 20,3% стало найгіршим стартом за перші 75 днів президентського терміну в історії. Індекс перейшов у стадію ведмежого ринку ще в четвер, коли його значення знизилося більш ніж на чверть від рекордного рівня, зафіксованого 25 листопада.
У четвер американські фондові ринки зазнали найбільшого одноденного спаду з березня 2020 року, коли пандемія COVID-19 вперше вразила світову економіку. У п'ятницю негативна тенденція тривала — індекс Dow знизився на 1600 пунктів в останні години торгів. В результаті, цей тиждень став найгіршим для S&P 500 з моменту "коронавірусного обвалу" у 2020 році.
Нагадаємо, що 2 квітня президент США Дональд Трамп видав указ, яким було встановлено основний митний тариф у розмірі 10% на весь імпорт з усіх країн до Сполучених Штатів. Крім того, він запровадив підвищені індивідуальні зворотні тарифи проти кількох десятків держав, з якими США мають найбільший торговельний дисбаланс.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Інвестиції #Дональд Трамп #Інвестор #Економіка #Північна та Південна Америка #Коронавірус #Імпорт #Дефіцитні видатки #Мито (податок) #NASDAQ #"Найк, Інкорпорейтед". #Фінансовий ринок #Торгівля #Інавгурація #В'єтнам #Індекс S&P 500 #Промисловий індекс Доу-Джонса #FactSet #Ринкова капіталізація