Відомий investigative journalist Максим Опанасенко досі не висловився щодо скандалу, пов'язаного з його фіктивним бронюванням у компанії "Євро Таннелс", яке стало відомим на початку грудня і викликало обурення через можливе ухиляння від служби в армії.
З того часу він жодним чином не прокоментував ситуацію, а, навпаки, вийшов з публічного обігу, уникаючи обговорення цієї теми в соціальних мережах.
Цю інформацію повідомляє видання "Закон і бізнес".
Згідно з інформацією видання, Опанасенко офіційно працює на посаді PR-менеджера у вказаному товаристві. Проте, він зареєстрований там лише формально, оскільки інші працівники жодного разу не помічали його в офісних приміщеннях на вулиці Предславинській у Києві.
Протягом двох років журналіст уникнув оновлення своїх даних у ТЦК, і лише у травні 2024 року, після вступу в силу закону про кримінальну відповідальність за відсутність оновлення, він нарешті виконав цю процедуру. Саме тоді Опанасенка вперше зареєстрували на військовому обліку, надавши йому звання "солдат".
Також у "Закон і бізнес" встановили, що офіційні доходи родини Опанасенка значно менші, ніж майно, яким вона володіє.
Опанасенко не є єдиним активістом, який бере участь у новому соціальному явищі, що в діловій сфері стало відомим як "шабунінг". Цей термін описує осіб з громадянського сектору, які, закликаючи інших до боротьби та підтримуючи мобілізаційні ініціативи, самі намагаються уникнути військової служби, ухиляючись від отримання повісток, самовільно залишаючи військові частини або підробляючи документи, що підтверджують їх нібито службу, — зазначає видання.
Як повідомляють ЗМІ, ДБР розслідує низку кримінальних справ щодо керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна: зокрема, про ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання гуманітарки та привласнення джипу Nissan Pathfinder.
Згідно з інформацією, яку поширюють ЗМІ, від служби в армії ухиляються такі особи, як голова фундації "DEJURE" Михайло Жернаков, Орест Рудий, чоловік співзасновниці Центру протидії корупції Дарії Каленюк, головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, редактор руху "Чесно" Олександр Саліженко та кілька інших осіб.
#Бізнес #Київ #Євро #Соціальна мережа #Ймовірна причина #Журналіст #Шабунін Віталій Вікторович #Центр протидії корупції #Державне бюро розслідувань (Україна) #Кримінальна відповідальність #Національне агентство з питань запобігання корупції #Чесно #Nissan Pathfinder