Страхування в умовах війни: які витрати на захист від ракет, дронів та інших "неприємностей" з боку РФ? Фото: ДСНС
Внаслідок масштабних атак Росії на цивільні об'єкти щодня зростає кількість знищених приватних будинків і квартир. Генеральний директор Асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслав Черняховський роз'яснив, чи є можливість для українців застрахувати своє житло від агресії ворога.
Громадяни мають абсолютно законне право на це, оскільки страхування житла від ризиків, пов'язаних із війною, не є чимось відмінним від традиційних ризиків. Проте, до списку було внесено уточнення, що страховий випадок може виникнути також через агресію з боку Росії.
Серед поширених ризиків можна виділити: пожежі, затоплення власної чи сусідської квартири, вибухи газових приладів, повені, землетруси та інші небезпеки. Варто зазначити, що в останні роки багато людей почали усвідомлювати важливість захисту власного житла. Адже навіть у мирний час щороку фіксується десятки тисяч випадків пожеж у квартирах та тисячі вибухів побутового газу. І, повірте, коли рятувальники борються з вогнем на восьмому поверсі, вода затоплює всі нижчі поверхи, аж до першого. Звісно, було б приємно, якби не довелося витрачати власні кошти на ремонт, адже страхова компанія покриє збитки. Навіть під час війни щоденні пожежі завдають значно більше шкоди, ніж обстріли.
Українцям варто усвідомлювати, що страхування квартири буде менш витратним, ніж захист приватного будинку.
У будинку є дах, до прикладу, та й зазвичай, площа такого житла більша, ніж квартири. Для того, щоб застрахувати житло, можна навіть не приїжджати у страхову компанію, достатньо усього кількох хвилин, щоб зробити це онлайн
Ціна страхування залежить, звісно, від площі та обраного пакету послуг. За словами Черняховського, якщо люди будуть страхувати балкони, вікна квартири, то це обійдеться до 1 500 гривень на рік.
Він навів приклад, скільки коштує орієнтовно пакет послуг.
Сума в 2 мільйони або 3 мільйони гривень приблизно дорівнює 50-60 тисячам доларів. Це є середня ціна квартири в Києві. Можливо, варто закласти трішки більше, враховуючи коливання валютного курсу та потенційне зростання цін на будівельні матеріали протягом наступних 2-2,5 років. Простими словами, можна замовити пакет послуг, що охоплює звичайні ризики, а також включити до нього ризики, пов'язані з війною. Наприклад, якщо вартість стандартних ризиків становить близько 100 доларів на рік, то воєнні ризики обійдуться в 150 доларів. Для житлових будинків ці витрати можуть сягати 400-500 доларів щорічно.
Варто також знати, що громадяни можуть страхувати житло тільки яке знаходиться на підконтрольній Україні території.
Страхові компанії відмовляються покривати майно, яке розташоване в прифронтових зонах або в містах з підвищеними ризиками. Наприклад, це стосується таких міст, як Харків, Суми та Запоріжжя.
Автомобіль також підлягає страхуванню, що є, до речі, найпоширенішим вибором серед населення. На другій позиції знаходиться медичне страхування.
Існують дійсно захоплюючі програми страхування, але багато людей про них не мають уявлення. Наприклад, страхування фінансових ризиків для кредитних карток. За невелику суму на місяць, всього кілька десятків гривень, можна отримати захист на випадок, якщо людина, маючи кредит, втрачає роботу і не може своєчасно погасити борг.
Ми зазначали, що уряд має намір покрити витрати на шкільні приладдя, проте тільки для учнів перших класів.
#Бізнес #Безпілотний бойовий літальний апарат #Українці #Міф. #Українська гривня #Природний газ #Російська мова #Київ #Машина. #Запоріжжя #Ракета. #Вибух! #Ризик #Харків #Страхування #Онлайн #Кредит #Ціна #Державна служба України з надзвичайних ситуацій #Пожежа #Потоп #Кредит (роз'яснення) #Будівельний матеріал #Суми #Землетрус