Запуск державної системи електронної акцизної марки "еАкциз" може бути знову відкладений у зв'язку з можливими ризиками, пов'язаними з несвоєчасною підготовкою Міністерства цифрової трансформації.
Згідно з інформацією, наданою Delo.ua, цю заяву зробив Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради з фінансів, податків та митної політики.
Можливе відтермінування запуску "еАкцизу".
"Ми маємо відчуття, що Мінцифри не впорається з цим завданням до 1 листопада... Безумовно, ми не можемо ризикувати бізнесом і бюджетом, тому, ймовірно, нам доведеться відкласти все це", - підкреслив він.
За словами Гетманцева, саме Міністерство цифрової трансформації ініціювало перенесення термінів запуску системи на 1 листопада та визначало графік її впровадження. Водночас під час зустрічей із представниками бізнесу з'ясувалося, що програмне забезпечення для тестування досі надано не в повному обсязі, а окремі його модулі працюють із технічними недоліками.
Голова відповідного парламентського комітету зазначив, що парламентарі сподіваються від нової команди Мінцифри отримати ясний план дій та конкретні пропозиції щодо остаточних термінів повноцінного запуску системи "еАкциз".
О "еАкцизе"
Система гарантуватиме всебічний життєвий цикл електронної акцизної марки — від етапу її виробництва до моніторингу та обліку використання. Крім того, вона буде інтегрована через API з інформаційними платформами державних установ і учасників ринку.
На 1 липня 2026 року до системи вже долучилися 434 ключові гравці ринку. Окрім цього, з 14 липня розпочалося бета-тестування послуг з оплати акцизного податку, яке планують завершити 11 жовтня.
Первісно запуск "еАкцизу" планувався раніше, однак наприкінці 2025 року Верховна Рада відтермінувала його на 10 місяців. Причинами стали технічна неготовність системи та звернення бізнесу, який просив надати більше часу для підготовки до її впровадження.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в разі збоїв або зупинки роботи системи "е-Акциз" втрати державного бюджету можуть сягати близько 500 млн грн щодня.
#