Які європейські держави виявляють бажання прийняти українських біженців: несподівані фаворити.

Країни Євросоюзу зацікавлені у тому, аби українські біженці залишилися у них. Перш за все, йдеться про найзріліші у питанні міграційної політики країни.

Цю інформацію надав Андрій Гайдуцький, який є макроекономістом, банкіром, доктором економічних наук та спеціалістом у питаннях міграційної політики, згідно з повідомленням "РБК-Україна".

За словами фахівця, найбільше зацікавлені в українських біженцях ті країни, де в суспільстві вже протягом півстоліття триває дискусія щодо позитивних і негативних аспектів міграції. Це держави, які усвідомлюють, що без підтримки іммігрантів більшість їхніх підприємств не зможе функціонувати.

"В першу чергу мова йде про Скандинавські країни. Ці країни у своїх суспільствах вже ментально подолали упередження щодо вихідців з інших країн і в достатньо рівній мірі залучають сирійців, пакистанців, українців тощо. Наприклад, на заводі Scania у Швеції працюють вихідці з понад 50 країн світу", -- навів приклад Гайдуцький.

У той же час в Угорщині та Польщі все ще спостерігається негативне ставлення до іноземних працівників, причому лише українці мають певні переваги при працевлаштуванні.

Макроекономіст зазначив, що країни на сході Євросоюзу найбільше потерпають від нестачі недорогої робочої сили. Тому ці держави швидкими темпами готують своїх жителів до мультикультурного суспільства і лібералізують законодавство, аби полегшити бізнесу наймання іноземців.

"Ось чому українців привернуть увагу як тих, хто протягом останніх п’яти десятиліть активно залучає мігрантів, так і тих, хто прагне пришвидшити процес, аби їхні підприємства могли продовжувати функціонувати", -- зазначив фахівець.

Він зазначив, що в першу чергу це стосується Польщі, Угорщини та Словаччини, які стають новими "промисловими хабами" у Східній Європі. Крім того, приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони цього року також сприятиме збільшенню трудової еміграції з цих країн, що змусить місцевих працедавців активніше шукати українських працівників.

"На мою думку, з припиненням фінансової підтримки з боку Німеччини, частина українських біженців може вирушити до інших країн, де витрати на життя є нижчими, таких як Італія та Іспанія. Крім того, вони можуть обрати країни з більш розвиненою системою соціального захисту, наприклад, Швецію чи Норвегію," – зазначив Гайдуцький.

До слова, за інформацією Euroactiv, після потенційного перемир'я українські біженці в ЄС можуть втратити тимчасовий захист.

#Бізнес #Європейський Союз #Угорщина #Українці #Суспільство #Німеччина #Імміграція #Біженець #Східна Європа #Законодавство #Словаччина #Болгарія #Румунія #Робоча сила #Італія #Іспанія #РБК-Україна #Швеція #Мігрант #Норвегія #Доктор наук #Еміграція #Скандинавські країни #Шенгенська зона

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги