
Підприємство "Українські лісопильні" працює на Рівненщині з 2017 року. За цей час компанія стала одним з найбільших експортерів продукції з деревини в Україні.
Головна спеціалізація компанії полягає у виготовленні соснових пиломатеріалів, які використовуються в будівництві та меблевій промисловості. Незважаючи на тривалі військові дії, підприємству вдалося розширити свою діяльність і зміцнити позиції на ключових ринках Європи, Близького Сходу та Азії. Компанія орієнтується на довгострокові перспективи, акцентуючи увагу на інвестуванні в поглиблену обробку деревини. Про виклики, пов’язані з війною, експортом та майбутнє деревообробної галузі розповідає директор підприємства Дмитро Боженюк.
Європейські технологій та українська стійкість
"Українські лісопильні"повністю змінюють уявлення про деревообробну галузь в Україні - мова не про звичайну пилораму, а про потужне поєднання високотехнологічних європейських рішень та української стійкості.
Ми сприймаємо деревину не лише як звичайний матеріал. З використанням сучасних технологій, таких як сканери та автоматизовані виробничі лінії, ми можемо виявити всі недоліки та переваги сировини. Це дозволяє нам оптимізувати процес виробництва, аби максимально ефективно використати кожен міліметр матеріалу. Наша стратегія орієнтована на глибоку переробку українських ресурсів, і ми активно займаємося виготовленням меблевого щита, вагонки, а також компонентів для вікон, дверей та інших столярних виробів.
Наша продукція широко використовується в житловому будівництві та виробництві меблів на міжнародному рівні. Це не просто розповідь про деревину — це історія, що акцентує увагу на якості, інноваціях та свідомому використанні українських ресурсів, - підкреслює директор компанії Дмитро Боженюк.
Конфлікт трансформує дійсність щоденно.
"Ми зустріли війну на робочих місцях. Як і кожен український бізнес, стикнулися з серйозними викликами: безпека людей, проблеми з логістикою, мобілізація, дефіцит електроенергії. Блокада портів миттєво обірвала наші зв'язки з частиною клієнтів. Рішення приймалися швидко, адже експорт мав показувати стабільність та надійність, навіть в умовах повномасштабного вторгнення. За останні роки нам вдалося збільшити обсяги виробництва на 16% та вже у 2024 році сплатити на 35% більше податків, ніж минулі роки.
Стратегічні виклики включають значне зниження обсягів лісозаготівлі у порівнянні з показниками 5-7 років тому, що призводить до дефіциту. Це, в свою чергу, викликає непропорційне зростання цін на сировину, через що підприємство втрачає конкурентоспроможність на міжнародних ринках. Однак, робота триває, і сенс існує! В даний час у компанії "Українські лісопильні" працює 350 співробітників. Як зазначає директор, війна істотно змінила як компанію, так і колектив:
"Ми стали сильнішими і згуртованішими, з'явилося більше довіри, а виробництво стало опорою для сотень родин у важкі часи. Звичайно нам не вистачає кваліфікованих кадрів, адже було мобілізовано 65 наших спеціалістів - гордимося ними та чекаємо на їхнє повернення у колектив. Ми цінуємо тих, хто з нами сьогодні, і готові вкладатися в тих, хто хоче працювати з нами завтра.
Чистий бізнес, відкрите remunerування праці та добросовісне виконання податкових зобов'язань, які допомагають країні у її боротьбі за перемогу, повинні стати основою для кожного свідомого підприємства. Для тих, хто перебуває за кордоном і сумнівається, хочу звернутися: повертайтеся! Робота чекатиме на вас. Є сенс — є мета. Тут є кому служити і заради чого боротися. Ми вже пережили складні часи — і продовжимо вистояти, якщо будемо триматися разом.
За словами Дмитра Боженюка, компанія "Українські лісопильні" готова активно інвестувати у поглиблену переробку та розвивати вітчизняний меблевий кластер: виробників меблів, вікон, дверей та іншої продукції із високою доданою вартістю:
Сьогодні ми опинилися в складних умовах. Ми усвідомлюємо необхідність зберігати адаптивність і залишатися продуктивними, проте маємо чітке уявлення про майбутній розвиток галузі й готові інвестувати в технології, кадри та виробничі процеси. Бізнес сподівається на прозорі та справедливі правила гри з боку держави у сфері лісового господарства, а також на стабільну політику, оскільки без відновлення адекватних обсягів лісозаготівлі розвиток галузі стає неможливим. Це створить умови для планування виробництва, збереження робочих місць та нарощування експорту. Ми вважаємо, що сильна економіка повинна базуватися на співпраці держави та українських виробників, адже принцип "ми разом працюємо на нашій землі для спільного успішного майбутнього" є запорукою успіху.
#Бізнес #Порт #Інвестиції #Близький Схід #Україна #Європа #Мобілізація #Податок #Експорт #Електрична енергія #Українська мова #Азія #Сміливіше. #Логістика #Рівненська область #Підприємницька діяльність #Дерево #Дефіцитні видатки #Історія #Меблі #Сосна #Деревообробка #Пиломатеріали #Лісопилка #Лісова промисловість