В Україні незабаром буде впроваджено нову електронну платформу для підприємців, - повідомила Олена Шуляк, - Delo.ua.

Крім цього, планується скоротити кількість перевірок, які зобовʼязаний проходити бізнес -- завдяки запровадженню відповідного страхового полісу.

Цю інформацію озвучила народна депутатка та лідерка партії "Слуга народу" Олена Шуляк під час свого виступу на панелі "Стратегії зростання" в рамках GET Business Festival 2024, повідомляє кореспондент Delo.ua.

Без цього Україна не зможе продовжувати отримувати фінансування за програмою Ukraine Facility від ЄС. Створення і запуск цих сервісів повинне покращити неефективне для бізнесу регуляторне середовище і є одним з 150 індикаторів Ukraine Facility, виконання якого приносить державі у середньому 450 млн євро.

Про це під час "GET Business Festival 2024" повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

За її словами, Україна вже почала отримувати перші транші коштів, які ЄС нагадає Україні в межах програми Ukraine Facility. Йдеться фінансування у розмірі 50 млрд євро, які надходитимуть в Україну до 2027 року. В обмін на ці кошти ми маємо провести ряд структурних реформ, які по суті є євроінтеграційними кроками для України.

В цілому, Шуляк зазначила, що мова йде про 150 показників, реалізація кожного з яких приносить державному бюджету 450 мільйонів євро.

Одним з ключових аспектів Ukraine Facility є вдосконалення бізнес-клімату в Україні. Однією з основних проблем залишається неефективне регуляторне середовище, яке ускладнює нормальну діяльність підприємств. Тому, за словами Шуляк, спрощення цього середовища є необхідною умовою для того, щоб Україна могла продовжувати отримувати фінансування в рамках програми Ukraine Facility.

"Ми вже розпочали реалізацію індикаторів програми, в результаті чого почали отримувати перші фінансові надходження. Наразі законопроєкти, що стосуються запуску виконання тих чи інших індикаторів, вносяться до порядку денного Верховної Ради в першу чергу та мають пріоритет. Вони також ухвалюються на рівні євроінтеграційних ініціатив," - підкреслила Шуляк.

Вона зазначила, що сьогодні бізнесу перешкоджають корупційні практики та недосконале регуляторне середовище, яке налічує більше 100 різноманітних регуляторних механізмів, таких як ліцензії, дозволи та різноманітні погоджувальні документи. Для полегшення роботи підприємцям Україна зобов'язана до першого кварталу 2026 року розробити спеціальну цифрову платформу, яка буде централізовано управляти та надавати всю необхідну інформацію стосовно отримання дозволів, ліцензій та інших документів, які використовуються бізнесом. Додатково, важливим кроком у напрямку спрощення є зменшення кількості перевірок підприємств.

"Перевірки, що проводяться, варіюються від Державної служби з питань праці до Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вони можуть здійснюватися безперервно, що фактично ускладнює діяльність бізнесу та негативно впливає на надходження податків до бюджету. У Європі існує уніфікований і спрощений підхід до цього процесу. Ми також плануємо рухатися в цьому напрямку - кількість перевірок та їх тривалість буде значно зменшена завдяки впровадженню спеціального страхового полісу. Наявність такого полісу гарантуватиме, що перевірки не відбуватимуться, оскільки всі ризики будуть застраховані," - зазначила Шуляк.

Вона зазначила, що Міністерство цифрової трансформації буде відповідати за впровадження цих проектів.

"В цілому, Мінцифри має на меті до 2026 року перевести всі державні публічні послуги в цифровий формат. Це стосується не лише соціальних виплат, а й послуг, що стосуються ветеранів, освіти та охорони здоров'я", - підсумувала депутатка.

Нагадаємо, що до 2027 року в Україні планується створення інвестиційного фонду обсягом 16 мільярдів євро, спрямованого на підтримку громад та підприємств, які постраждали від наслідків війни. Цей фонд буде сформований за рахунок фінансування міжнародних фінансових установ і стане частиною програми Ukraine Facility. У його фінансуванні братимуть участь міжнародні та європейські фінансові організації, включаючи Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Банк розвитку Ради Європи та Світовий банк.

Ukraine Facility Plan - програма фінансової підтримки України від країн Євросоюзу. Її найбільший елемент плану макроекономічна підтримка, що передбачає 50 мільярдів євро, які направлені на економічну стабільність під час війни. Ці кошти надаються у відповідь на реформи, в тому числі законодавчі. Програма вартістю 50 мільярдів євро розрахована на три роки - 2024-2027 роки. Вона передбачає не лише підтримку державного бюджету (фінансування в розмірі 38 мільярдів), а й окремі опціх для бізнесу. Зокрема, передбачено 6,97 млрд в інвестиційні програми, також 4,76 млрд буде виділено на технічну і адміністративну підтримку - це грантові кошти.

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Податок #Державний бюджет #Бюджет #Ліцензія #Корупція #Євро #Верховна Рада #Слуга народу (політична партія) #Світовий банк #Державна служба України з надзвичайних ситуацій #Європейський інвестиційний банк #Державна влада #Європейський банк реконструкції та розвитку #Олена Шуляк #Поліс #Корреспондент #Депутат (законодавець) #Рада Європи

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги