В Україні було оновлено правила електронних банківських платежів: від сьогодні їх виконання займатиме менше ніж 10 секунд. До нової системи електронних платежів (СЕП), що забезпечує миттєві транзакції, крім Національного банку, підключилися ще 10 фінансових установ.
Про це повідомила пресслужба Національного банку. Вказується, що зміни стали наслідком впровадження нової версії системи електронних платежів — СЕП-4.1, яка стартує 1 грудня. Серед її переваг:
Перехід на нову СЕП пройшов успішно - система працює 24 години на добу 7 днів на тиждень, до неї доєдналися всі учасники СЕП. Функціонал миттєвих транзакцій доступний для всіх, хто підключений до системи: банків, небанківських надавачів платіжних послуг, Державної казначейської служби України. На разі таку функцію підключили:
З впровадженням миттєвих переказів всі учасники системи електронних платежів (СЕП) отримають доступ до цієї можливості. Це дозволить їм надавати своїм клієнтам високоякісні та швидкі платіжні послуги, що є основною характеристикою оновленої версії СЕП-4.1. Таким чином, створюються сприятливі умови для подальшого розвитку платіжної інфраструктури в Україні.
"Протягом більше ніж року ми старанно підготувалися до модернізації СЕП, уважно обговорюючи всі технічні та методологічні деталі з учасниками системи, щоб забезпечити гладкий і успішний перехід на нову версію програмного забезпечення", - повідомив Володимир Нагорнюк, директор Департаменту інформаційних технологій НБУ.
Особливістю миттєвий переказів є граничний час виконання транзакції - не більше 10 секунд, та максимальна сума однієї платіжної операції - 100 тис. грн. До інших переваг як для клієнтів, так і для бізнесу чи держави належать:
Окрім цього, право на використання терміна "миттєві платежі" в рекламних матеріалах матимуть лише ті фінансові установи, які відповідатимуть встановленим критеріям. Якщо ж будь-яка стадія транзакції триватиме більше 10 секунд, таке рекламне повідомлення може бути розцінене як дезінформація, що призведе до накладення штрафів і навіть можливого відкликання ліцензії.
OBOZ.UA також інформував про заходи щодо боротьби з особами, які пропонують свої банківські рахунки для незаконного відмивання фінансів. Використання рахунків для цих цілей призведе до значних фінансових втрат у вигляді додаткових податків.
#Бізнес #Податок #Інфраструктура #Ліцензія #Реклама #Національний банк України #Банк #Програмне забезпечення #Банківський рахунок #Інформаційні технології #Електронний переказ коштів