
Про це йдеться на сайті асоціації.
Там наголошують, що безперебійна робота морських маршрутів є критично важливою для української економіки та глобальної продовольчої безпеки.
На думку представників бізнесу, запропоновані заходи можуть призвести до зменшення витрат на логістику та зменшення страхових ризиків для судновласників. Це, в свою чергу, сприятиме стабільності цін на продукти харчування та ефективному експорту українських товарів.
Серед конкретних ідей, які представила асоціація:
Окрім цього, асоціація висловила заклик до проведення відкритих переговорів стосовно відновлення звичних судноплавних маршрутів, які функціонували до повномасштабного вторгнення. За підрахунками бізнесу, це може призвести до зниження витрат на фрахт та страхування, що безпосередньо позначиться на конкурентоспроможності українського експорту.
У бізнес-колах також висловили стурбованість щодо ситуацій, коли статус українських моряків у системах "Резерв+" та "Оберіг" змінюється після прибуття суден до портів.
Через це моряків нерідко знімають із рейсів, що затримує рух суден і створює труднощі в роботі портів і стивідорних компаній. ЄБА запропонувала скасувати повторні перевірки перед виходом у рейс для тих моряків, які вже проходили контроль під час заходу в порт.
Варто підкреслити, що відновлення функціонування порту Миколаїв суттєво посилить потенціал українського експортного коридору та призведе до зниження витрат на експорт зернових на 15%.
#Бізнес #Порт #Україна #Товари #Їжа #Експорт #Економіка України #Конкуренція (компанії) #Ризик #Логістика #Зерно #Корабельний канал #Страхування #Корабель #Миколаїв #Продовольча безпека #Моряк. #Ставка фрахту