Про це повідомив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев, передає Укрінформ з посиланням на Мінекономіки.
Основним досягненням між сторонами стало формування спільної стратегії дій, спрямованої на підвищення обізнаності японських підприємств щодо можливостей, які пропонує Україна.
"Ми висловили JETRO ідею створення спільного стратегічного плану для зміцнення співпраці з японськими підприємствами. Це передбачає систематичну роботу з інвесторами, проведення воркшопів та організацію бізнес-місій. Нам особливо важливо, щоб японський бізнес мав доступ до чіткої інформації про потреби української економіки і міг бачити можливості для участі у відновленні та реалізації промислових проєктів", - підкреслив Соболев.
Зокрема, в листопаді Львів прийме японську бізнес-місію, до якої увійдуть вісім компаній, що представляють сфери IT, кібербезпеки, логістики та виробництва будівельних матеріалів. Учасники цієї місії прагнуть глибше дослідити потреби українського ринку та визначити потенційні напрямки для співпраці.
Під час зустрічі із президентом JETRO було обговорено конкретні напрями співпраці. Зокрема, японська сторона підтвердила готовність долучитися до промислового відновлення українських підприємств у межах ініціативи "Промисловий Рамштайн". Мінекономіки передасть JETRO перелік техніки, необхідної для відновлення зруйнованих виробництв.
У сфері сільського господарства сторони досягли угоди організувати українсько-японський круглий стіл, в якому візьмуть участь провідні компанії для обговорення можливих партнерств у аграрному секторі.
Крім того, підтверджено намір завершити оновлення угоди між Україною та Японією про сприяння та захист інвестицій у найближчий час. Також розглядалися перспективи механізації українського лісового господарства за підтримки Міністерства сільського господарства Японії.
Українська команда представила власні інновації у сфері розмінування, а наступним етапом стане вивчення можливостей співпраці у розробці технологій, зокрема сенсорних рішень для віддаленого виявлення небезпечних предметів за участю японських підприємств.
Українська сторона презентувала методи зменшення ризиків для інвесторів шляхом страхування інвестицій у співпраці з організаціями JICA, NEXI та JBIC. Крім того, обговорювалась перспектива використання приватизаційних проєктів та державно-приватного партнерства як ефективної альтернативи створенню нових об'єктів з нуля.
Як повідомлялось, Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC) заявив про готовність підтримати великі інвестиційні проєкти в Україні, зокрема у галузях зеленої енергетики, промисловості та логістики.
#Бізнес #Президент (державна посада) #Інвестиції #Україна #Японія #Укрінформ #Інвестор #Економіка #Енергетична галузь #Сільське господарство #Львів #Природне середовище #Економіка України #Логістика #Банк #Страхування #Приватизація #Інформаційні технології #Будівельний матеріал #Японський банк міжнародного співробітництва