Протягом найближчих 24 годин Україна та США підпишуть угоду щодо надр, повідомляє уряд.

Угода зі США про українські корисні копалини може бути підписана протягом доби, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Для її укладення у Вашингтон уже відправилась віцепрем'єрка Юлія Свириденко.

Перша віцепрем'єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко прямує до Вашингтона, де має підписати з міністром фінансів США Скотом Бессентом угоду про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України (також відома як угода про доступ американців до українських корисних копалин). Про це повідомив у середу, 30 квітня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Як тільки фінальні деталі будуть узгоджені, я сподіваюся, що угода буде підписана в найближчі 24 години," - зазначив він під час ефіру національного телемарафону "Єдині новини".

За словами прем'єра, всі принципові моменти домовленостей вже погоджені, зараз узгоджуються "технічні деталі перекладу" з англійської на українську мову.

Раніше низка західних ЗМІ повідомила, що угода може бути укладена в середу - пізно ввечері за київським часом.

Як зазначив Шмигаль, українські переговорники змогли захистити свої інтереси з кількох ключових питань, зокрема стосовно допомоги, яку США надали раніше.

"Україна, безсумнівно, оцінює підтримку Сполучених Штатів як ключовий фактор нашої стійкості. Проте в угоді відсутні будь-які згадки про борги чи попередні внески, і це залишиться незмінним," - підкреслив він.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що угода не буде суперечити вимогам, необхідним для приєднання України до Європейського Союзу, а також іншим зобов'язанням у сфері євроінтеграції, зокрема в рамках угоди про асоціацію.

У цьому документі, подібно до раніше підписаного меморандуму про наміри, буде зазначено про роль України у забезпеченні глобальної безпеки в рамках Будапештського меморандуму.

Шмигаль повідомив, що відповідно до підготовлених ініціатив, фонд інвестицій для відновлення буде формуватися на основі рівних внесків з боку України та Сполучених Штатів.

"Внески планується здійснювати в грошовій формі. Американська сторона також має можливість враховувати нову військову допомогу для України як частину цього фонду", - підкреслив він.

Крім того, в управлінні фонду буде забезпечено рівноправне представництво: по три представники з України та США.

Також було узгоджено, що можливі спірні питання вирішуватимуться через взаємні консультації, тоді як у попередньому варіанті зазначалося, що їх вирішення проходитиме відповідно до американського законодавства.

Шмигаль підтвердив, що права власності або користування українськими надрами та підприємствами не будуть передані фонду.

"Ресурси надр, інфраструктура та природні багатства не входять до складу чи умови цього фонду або угоди. Україна лише здійснює внесок у вигляді нових ліцензій і ренти на корисні копалини. Це стане нашим внеском. Ми плануємо віддавати 50 відсотків у цей фонд у грошовій формі", - зазначив він.

За словами прем'єра, прибутки фонду вперше можуть розподілятися за домовленістю сторін через 10 років після початку його роботи, а протягом 10 років "всі прибутки фонду обов'язково реінвестуються в українську економіку, в розвиток і відбудову України".

"Це можуть бути як інвестиції капітальні у створення підприємств, у розвиток видобутку корисних копалин, так можуть бути і угоди про викуп тієї чи іншої продукції українського виробництва за правилами take or pay", - зазначив він.

Шмигаль додав, що угода звільняє сторони від оподаткування і мит. "Тобто там нульові мита і нульові податки і для української, і для американської сторони", - пояснив він.

Крім того, американська сторона бере на себе зобов'язання залучати "інших міжнародних партнерів, приватний бізнес до роботи за підтримки цього фонду".

Прем'єр міністр також зазначив, що ця угода є міжнародною угодою, отже, її повинна ратифікувати Верховна Рада України. Він додав, що вже в четвер, 1 травня, заплановані консультації з лідерами парламентських фракцій і груп стосовно цих домовленостей.

Також планується укласти ще дві "виконавчі" угоди, які безпосередньо пов’язані зі створенням фонду, його фінансуванням та наповненням. Процес їх розробки наразі триває.

#Сполучені Штати #Прем'єр-міністр #Інвестиції #Україна #Європейський Союз #Податок #Київ #Українська мова #Ліцензія #Вашингтон, округ Колумбія #Законодавство #Економіка України #Верховна Рада #Підприємницька діяльність #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Природний ресурс #Ратифікація #Право власності #Мито (податок) #Корисні копалини #Надра #Англійська мова #Будапештський меморандум #Договір

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Протягом найближчих 24 годин Україна та США підпишуть угоду щодо надр, повідомляє уряд.
Дочка Роберта Де Ніро поділилася своїм досвідом щодо трансгендерного переходу.
Економіка Сполучених Штатів пережила спад вперше з 2022 року, згідно з інформацією Bloomberg.
Теги