Україна та Південноафриканська Республіка посилюють свої економічні та торговельні зв'язки.

Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.

Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко провела зустріч з представниками бізнесу ПАР під час першого офіційного візиту української делегації до цієї країни. До складу делегації увійшли також міністр аграрної політики Віталій Коваль та представники українського бізнесу, що працюють у сферах агропереробки, інфраструктури, будівництва та машинобудування.

Зустріч з африканськими бізнесменами пройшла в приміщенні Торговельно-промислової палати Йоганнесбурга, де зібралися близько 30 підприємців з Південної Африки.

"Торговельні зв'язки з цим регіоном мають величезний потенціал для подальшого розвитку. У минулому році загальний обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Південною Африкою склав 113,9 мільйона доларів, що є досить низьким показником. Основна частка цього обсягу припадає на імпорт з Південної Африки. Проте вже сьогодні є українські бізнесмени, які активно працюють на цьому ринку: це виробники інноваційних систем безпеки, кондитерської продукції та аграрії, які постачають сюди соняшникову олію," - зазначила Свириденко.

За її словами, обидві сторони виявляють активний інтерес до співпраці в сільському господарстві, діджиталізації, енергетиці, медичній та освітній сферах.

В даний момент Україна та Південноафриканська Республіка займаються розробкою угоди про співпрацю в аграрній сфері, а також угоди щодо створення Спільної міжурядової комісії для торговельно-економічного співробітництва. Крім того, обидві сторони виявили бажання організувати спільний бізнес-форум у ПАР.

Свириденко подякувала приватному сектору ПАР за підтримку України, зокрема згадавши компанію Aspen, яка надала кілька вантажів гуманітарної допомоги з життєво необхідними ліками для українців у перший місяць повномасштабної війни.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство економіки прогнозує, що основними рушіями зростання експорту України в найближчому майбутньому стануть аграрний сектор, металургія та оборонна промисловість. Найважливішими ринками для українського експорту залишаться Європейський Союз, інші європейські держави, країни Середземноморського регіону, а також Близький Схід і Північна Африка, на які припадатиме значна частина наших експортних поставок.

#Бізнес #Близький Схід #Україна #Європейський Союз #Українці #Укрінформ #Африка #Експорт #Енергетична галузь #Сільське господарство #Інфраструктура #Металургія #Економіка України #Імпорт #Південна Африка #Вантаж #Машинобудування #Середземноморський басейн #Олія #Йоганнесбург #Північна Африка #Аспен, Колорадо

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги