
Американсько-китайські переговори по розрядці торгового протистояння поновилися в Женеві.
Цю інформацію передає агентство Reuters.
"Високопоставлені чиновники США і Китаю знову зустрілися в неділю в Женеві, щоб відновити переговори на вихідних, спрямовані на охолодження торгової війни, яка загрожує завдати серйозної шкоди світовій економіці", - пише агентство, посилаючись на два обізнаних з ситуацією джерела.
Переговорні групи зустрічаються на закритій віллі посла ООН, яка має власний парк з видом на Женевське озеро в зеленому передмісті Кельна.
Напомним:
Згідно з отриманою інформацією, діалоги між Сполученими Штатами та Китаєм стартували 11 травня.
Згідно з інформацією Reuters, у суботу віце-прем'єр Китаю Хе Ліфенг провів близько восьми годин у переговорах з американським міністром фінансів Скоттом Бессентом та торговим представником Джеймісоном Гріром. Це була їхня перша особиста зустріч з моменту введення тарифів між двома найбільшими світовими економіками.
Сьогодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про значні успіхи в американо-китайських відносинах після завершення першого дня переговорів у Женеві.
"Сьогодні в Швейцарії відбулася надзвичайна зустріч з представниками Китаю. Ми обговорили безліч важливих тем і досягли значних домовленостей. Процес пройшов у дружній, але водночас конструктивній атмосфері. Зроблено важливий крок вперед!" – зазначив Трамп на своїй платформі Truth Social.
Трамп зазначив, що Сполучені Штати прагнуть до "відкриття Китаю для американських компаній", що буде вигідно для обох націй.
Водночас, зазначає видання АР, Трамп не надав жодних подробиць щодо першого дня перемовин у Женеві, а офіційні особи Білого дому також надали мало інформації під час та після першого дня переговорів. публікації додають, що повідомлення Трампа з'явилось після того, як посадовець повідомив AP, що перемовини продовжаться в неділю.
АР зазначає, що перший день переговорів проходив у атмосфері таємничості, і жодна з учасниць не зробила жодних заяв для преси після їх завершення в суботу.
"Якщо не враховувати оцінку Трампа, перспективи значного прориву здавалися туманними на початку переговорів.
Однак існує оптимізм, що обидві держави зменшать значні митні збори, які вони встановили на продукцію одна одної. Це могло б поліпшити ситуацію на світових фінансових ринках та допомогти компаніям з обох боків Тихого океану, які залежать від торгівлі між США і Китаєм.
Крім того, було передбачено, що напружена обстановка напередодні женевських переговорів акцентує на серйозному рівні недовіри та відмінностях у підходах до ведення переговорів між командою Трампа та Китаєм, що може спричинити тривалі та ризиковані обговорення.
Згідно з інформацією від Reuters, Дональд Трамп вимагав проведення безпосередніх переговорів з китайським президентом Сі Цзіньпіном. Однак Китай відмовився від цієї пропозиції, вважаючи її несумісною зі своїм традиційним підходом, який передбачає детальне опрацювання всіх аспектів перед підписанням будь-якої угоди, як зазначає агентство.
Китай обрав на пост віце-прем'єра свою довірену особу Сі Хе Ліфена, який раніше займався укладенням "першої фази" торгової угоди зі Сполученими Штатами в 2019 році. Це рішення дало можливість задовольнити запити Вашингтона щодо предметних переговорів з високопрофесійним чиновником, що має безпосередній доступ до Сі.
#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Білий дім #Дональд Трамп #Сі Цзіньпін #Тихий океан #Організація Об'єднаних Націй #Товари #Економіка #Вашингтон, округ Колумбія #Парк #Reuters #Швейцарія #Китай #Одеколон #Фінансовий ринок #Ассошіейтед Прес #Світова економіка #Женева #Женевське озеро