Цю інформацію озвучила Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради України, який займається питаннями організації державного управління, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на ефір "Українського радіо".
За її словами, державний бюджет 2025 року дуже схожий на бюджет 2024 року, оскільки у ньому пріоритетом №1 для фінансування лишаються оборонні потреби. Шуляк пояснила - оскільки на це майже не застосовуються кошти міжнародних партнерів, всі витрати, повʼязані з фінансуванням ЗСУ, покриваються за рахунок всіх податків, які сплачує український бізнес.
При цьому нардепка також спростувала інформацію щодо закону про підвищення податків - воно, за її словами, не рекордне. Більше того, якщо подивитись на податки, які сплачуються в країнах Євросоюзу, то Україна тут точно не є на першому місці.
"Збільшення податкового навантаження - це рішення, яке не викликає захоплення. Воно може бути неприємним як для бізнесу, так і для працівників, адже передбачає підвищення військового збору. Проте, я не бачу інших варіантів, як країні, що знаходиться в стані війни, забезпечити підтримку своєї обороноздатності," - зазначила Шуляк.
Вона також підкреслила, що в Державному бюджеті на 2025 рік, як і в 2024 році, соціальні витрати займають друге місце. Отже, вже у березні запланована відповідна індексація пенсій, яка здійснювалася також у 2024, 2023 та 2022 роках.
"Незважаючи на те, що повномасштабне вторгнення, соціальні виплати і наші пенсіонери залишаються, і це абсолютно правильно, у фокусі уваги українського уряду. Тому всі соціальні виплати будуть збережені і пенсії проіндексовані. Це також дуже важливо", - зауважила Олена Шуляк.
Вона також зазначила, що в проекті Державного бюджету на 2025 рік заплановані витрати на оборону вищі, ніж у поточному році. Йдеться про суму, що перевищує 2,2 трильйона гривень, що складає понад 26% від валового внутрішнього продукту. Крім того, значні ресурси будуть виділені для підтримки ветеранів.
"Сума, що перевищує 2,2 трлн грн і становить більше 26% від ВВП, є досить вагомою, якщо порівняти її з бюджетами, які витрачають країни-члени НАТО на оборону. Усі витрати на заробітні плати військовослужбовців залишаться на рівні, визначеному в бюджеті на 2024 рік. Також зберігаються надбавки для тих, хто перебуває на передовій. У бюджеті на 2025 рік заплановані значні кошти на підтримку ветеранів війни", - підкреслила Шуляк.
#Бізнес #Україна #Європейський Союз #НАТО #Податок #Збройні сили України #Державний бюджет #Бюджет #Радіо #Валовий внутрішній продукт #Пенсія #РБК-Україна #Державна влада #Вибухова речовина. #Міське планування