
Туніський суд засудив десятки людей до тюремного ув'язнення на строк від 13 до 66 років, звинувачених у "змові проти безпеки держави".
Як пише Bloomberg, підсудних, у тому числі колишніх політиків, журналістів і колишнього голову центрального банку, судили за звинуваченнями у тероризмі та змові проти внутрішньої та зовнішньої безпеки держави.
Загальна кількість осіб, які отримали вирок, перевищує 40. Це рішення відразу вступає в силу для тих, хто був засуджений заочно; деякі з них вже живуть в еміграції, тоді як інші втекли з Тунісу. Як мінімум шестеро з цих засуджених протягом року знаходяться в слідчому ізоляторі, але навіть їх залучили до процесу через онлайн-трансляцію, а не в особистій присутності в суді.
Серед обвинувачених - впізнавані особистості з політичної та бізнесової сфер, включаючи Газі Чауаші, одного з засновників світської політичної сили "Демократична течія", Абдельхаміда аль-Джелассі, представника поміркованої ісламістської партії "Еннахда", а також бізнесмена і лобіста Камаля Елтаїфа.
Висновок базувався на обвинуваченнях, що стосуються змови проти безпеки країни як внутрішньої, так і зовнішньої, формування терористичних угруповань та участі в них, а також на спробах "підмінити державні структури або спонукати населення до збройних конфліктів між собою".
Улітку минулого року одразу четверо опозиційних політиків, які мали брати участь у президентських виборах в Тунісі, були засуджені до восьми місяців за ґратами за звинуваченнями у купівлі голосів. А вже восени Каїс Саїд був інавгурований на посаді президента Тунісу. Cаїда обрали на другий термін після місячних репресій і арештів низки його політичних супротивників. Переобрання Саїда 7 жовтня відбулося після бурхливого першого терміну, протягом якого він призупинив роботу парламенту країни, переписав конституцію після Арабської весни та ув'язнив десятки своїх критиків у політиці, ЗМІ, бізнесі та громадянському суспільстві. Політик виправдовував репресії необхідністю боротьби з корупцією та ворогами держави, використовуючи популізм, аби здобути прихильність населення.
#Бізнес #Парламент #Підприємництво #Суспільство #Політик #Корупція #Тероризм #Популізм #Журналіст #Bloomberg L.P. #Суд #Конституція #Репресії #Лобіювання #Туніс #Сектор Газа #2014 Президентські вибори в Україні #Ісламізм #Каїс Саїд #Арабська весна