
Наречений теж виявився непростим.
В мальовничій італійській Тоскані нещодавно відбулося весілля Ганни Злочевської, доньки колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Цей політик, відомий своєю корупційною діяльністю, в минулому організував передачу хабаря у розмірі 6 мільйонів доларів керівникам НАБУ та САП. Обранцем Ганни став Антон Фісталь, племінник Германа Фісталя, який нещодавно отримав підозру від НАБУ у справі про розкрадання коштів, призначених для закупівлі медичного обладнання для онкохворих. Цю інформацію оприлюднило нове розслідування "Української правди".
Микола Злочевський - це відомий український політик і підприємець, який у 2020 році став відомим через свою спробу дати один з найбільших хабарів в історії України тодішньому керівнику НАБУ. Після того, як йому було висунуто звинувачення, він уклав угоду зі слідством і заплатив штраф у розмірі 68 тисяч гривень. Як повідомляє УП, Злочевський є одним із провідних приватних видобувачів газу в Україні. Однак основна частина його газового бізнесу, що включає близько 20 компаній, оформлена на його дочок Ганну та Карину, а також на офшори, зареєстровані на Кіпрі.
Наречений Антон Фісталь - член родини одного з найбільших в Україні медичних монополістів. Батько нареченого помер. Дядько нареченого - Герман Фісталь - не зміг приїхати на весілля до племінника, адже за кілька днів до цього його затримало НАБУ. Зокрема, він фігурує у справі про масштабні розкрадання коштів, виділених на закупівлю медичного обладнання для потреб онкохворих. За даними слідства саме Фісталь і організував відповідну схему. Загалом компанії, пов'язані з Фісталем, регулярно виграють багатомільйонні тендери, зокрема на постачання автівок "швидких". Антон Фісталь, за інформацією джерел УП мешкає на Кіпрі, як і родина Злочевського.
Весілля, яке тривало три дні, відбулося у середньовічному замку Castel Falfi у Тоскані. Історія замку налічує понад 800 років. У XI столітті тут існувала фортеця, а навколишнє поселення переживало розквіт і занепад протягом століть. (16:35) У XV столітті Castel Falfi належав знатним родам. Сьогодні ж це п'ятизірковий курорт класу люкс. Доба у тамтешньому готелі коштує від 85 тисяч гривень. Водночас за даними профільних агентств, вартість весілля з орендою замка, кейтерингом та іншими послугами може становити близько мільйона євро. А за інформацією джерел УП на весілля Ганни Злочевської та Антона Фісталя прибуло близько 150 гостей.
На святковій події був присутній дідусь Антона Фісталя, Еміль Фісталь. Після захоплення Донецька він вирішив залишитися в місті. У матеріалах розслідування зазначено, що він займається лікуванням окупаційних військ. Крім того, за інформацією видання, він брав участь у так званому референдумі.
Серед присутніх журналісти звернули увагу на Хрістоса Сіліціотіса – чоловіка колишньої директорки провідної газовидобувної компанії Злочевського Burisma. Сам Сіліціотіс займає посаду керівника міграційного відділу в двох кіпрських фірмах: Proteas Management Services LTD та Andreas Sophocleus Group of Companies. У жовтні 2024 року компанія Proteas та її керівництво, а також Sophocleus, потрапили під українські санкції. За даними джерел УП, ці фірми підозрюються у виведенні капіталів з України та сприянні ухиленню від сплати податків. Відомо, що ЗМІ неодноразово повідомляли про те, як ці компанії та їхні пов'язані особи у різні часи допомагали українським олігархам, пов'язаним з кіпрськими офшорами. Серед фігурантів згадуються колишній депутат Олександр Онищенко, кум президента Росії Віктор Медведчук, Вадим Новинський, брати Суркіси, Ігор Коломойський та інші.
На другий день святкування разом із Сіліціотісом помітили і його дружину Крістіну Софоклеус - донькою засновника компанії Андреаса Софоклеуса, який також перебуває під санкціями в Україні з жовтня 2024 року. (22:21) Окрім того, Крістіна працює адвокатом та керівником відділу корпоративного та комерційного права у компанії батька.
Крім того, серед запрошених виявився чоловік, який дуже нагадує брата Миколи Злочевського - Владислава. Його дружина стала єдиною з гостей, яка поділилася у соціальних мережах фотографіями та відео з урочистостей, але згодом видалила їх. Загалом, як зазначається у розслідуванні, гості дотримувалися високих стандартів інформаційної безпеки і уникали публікацій у соцмережах про весільні заходи.
На стоянці журналісти виявили автомобіль з українськими номерами, що належить Карині, старшій доньці Злочевського. Крім того, в готелі під час святкового заходу перебував Ігор Лисенко, який раніше очолював агентство земельних ресурсів у часи Януковича та Злочевського. Наразі він виконує обов'язки директора одеської компанії Злочевського "Інфоксводоканал".
Ще одним з учасників виявився Станіслав Глімбовський, син тестя колишнього керівника Державної фіскальної служби Романа Насірова. Серед численних справ, у яких Насіров є підозрюваним, є й розслідування Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо можливого відмивання коштів. У цій справі також згадуються тесть Насірова Олександр Глімбовський, а також сам Станіслав.
Журналісти звернули увагу на жінку, яка нагадувала дружину Злочевського Наталію, а також вдову колишнього народного депутата та кримського підприємця Лева Миримського. На святкову подію завітав і син останнього - Роман.
У лоббі готелю журналісти також помітили чоловіка, схожого на радника ради директорів компанії Burisma та голову управління Асоціації газовидобувних компаній України Вадима Пожарського.
Раніше з'являлася інформація про те, що родина колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського почала активно купувати елітну нерухомість у Києві після початку повномасштабної агресії РФ. Лише три придбання доньок Злочевського обійшлися їм у щонайменше 680 мільйонів гривень. Ця сума не включає витрати на реконструкцію об'єктів. Проте навіть без цих витрат вона перевищує обсяги донатів сім'ї Злочевських, які допомогли уникнути їм серйозних наслідків.
#Бізнес #Володимир Путін #Росія #Україна #Крим #Донецьк #Українська гривня #Політик #Природний газ #Київ #Івано-Франківськ #Одеса #Євро #Спеціалізована антикорупційна прокуратура #Хабарництво #Українська правда #Офшорний фінансовий центр #Італія #Кіпр #Ігор Коломойський #Курортне містечко #Екологія #Оренда #Національне антикорупційне бюро України #Весілля #Історія України #Віктор Янукович #Монополія #Середньовіччя #Віктор Медведчук #Фортеця #Вадим Новинський #Державна фіскальна служба України #Олександр Онищенко #Замок #Микола Злочевський #Роман Насіров