Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Засоби масової інформації провели аналіз фінансових операцій українських та іноземних підприємств, що знаходяться у власності Порошенка, і встановили, що їхні активи зростають завдяки несплаченим податкам в Україні.
"Легалізація активів відбувається через інвестування в державні та іноземні цінні папери, що приносять відповідні процентні доходи. Переважно Порошенко інвестує в облігації внутрішнього державного боргу – цінні папери, які емітує уряд", - зазначає видання.
Медіа цитують висловлювання фахівців, серед яких і Валентин Гладких, про принципи функціонування цієї системи.
ЗМІ зазначають, що Порошенко використав цю стратегію для створення іміджу "благодійника", інвестуючи в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) за рахунок податків, які не були сплачені державі. Його компанії виключають з оподатковуваного доходу суми, які направляють на благодійні організації, що належать Порошенку, у вигляді благодійних внесків. Водночас, особисто він та його благодійний фонд регулярно купують ОВДП, за які згодом держава виплачує відсотки.
Згідно з експертними оцінками, близько 2,5 мільярдів гривень, які були нараховані державою у вигляді відсотків на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), стали фінансовою основою для благодійних ініціатив Порошенка після початку повномасштабної війни.
При цьому фонд Порошенка має статус неприбуткової організації, а її фінансування здійснюється за рахунок, наближених до нього фізосіб та пов'язаних суб'єктів господарювання із використанням різноманітних схем мінімізації оподаткування.
Проте у січні 2024 року фонд придбав військові ОВДП (термін обігу -- 693 дні, з номінальною дохідністю 17,8 %) на загальну суму 356 млн грн. саме за рахунок коштів благодійних внесків.
Цю транзакцію виконали через Міжнародний інвестиційний банк, що належить Порошенку. За обслуговування цієї угоди банк заробив приблизно 1,5 млн грн у вигляді комісійних.
Таким чином, замість підтримки оборонних можливостей та мобілізаційної готовності держави, Фонд насправді займається комерційною діяльністю, орієнтуючись на отримання прибутку, - зазначає видання.
Петро Порошенко минулого року зазнав значних змін у своєму фінансовому становищі, зокрема, отримав доходи у вигляді відсотків.
За оцінками експертів у галузі кримінального права, подібні дії містять усі характеристики злочину — зловживання благодійними внесками з метою отримання прибутку. За це передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років, а також конфіскація майна.
Нагадуємо, що правоохоронні органи займаються розслідуванням нових аспектів справи Порошенка, пов'язаних з державною зрадою, зокрема його бізнес-інтересами в Росії. Зокрема, у захопленому Севастополі продовжував функціонувати "Севморзавод", який перебував у власності Порошенка, в обмін на визнання міста частиною Росії.
Відомо, що в період з 2014 по 2017 рік, під час збройної агресії Росії в Донбасі та анексії Криму, Порошенко фактично сприяв фінансуванню російських збройних сил, перераховуючи мільйони рублів до бюджету РФ.
Порошенко підпадає під підозру не лише через підприємницьку діяльність у Росії, але й у налагодженні зв'язків із терористичними угрупуваннями в ОРДЛО, підтримці Української Православної Церкви Московського Патріархату, а також у Харківських угодах, які сприяли тривалому перебуванню Чорноморського флоту РФ на території українського Криму.
Відомо, що Порошенко працював паламарем в Українській православній церкві Московського патріархату. Експерти зазначають, що він почав активно лобіювати отримання Томосу та використовувати цю ідею лише після того, як соціологічні дослідження виявили позитивне ставлення суспільства до переходу до іншого патріархату.
У цей час Порошенко підтримував тісні стосунки з російським пропагандистом Дмитром Кисельовим і мав з ним співпрацю.
#Бізнес #Росія #Україна #Податок #Крим #Держава (політичний устрій) #Суб'єкт господарювання #Донецький вугільний басейн #Господарська діяльність #Підприємницька діяльність #Ув'язнення #Прибуток (економіка) #Безпека (фінанси) #Благодійна організація #Облігація (фінанси) #Українська православна церква (Московський патріархат) #Тимчасово окуповані території України #Петро Порошенко #Міжнародний інвестиційний банк #Томос (Православна церква) #Харківський пакт #Чорноморський флот ВМФ СРСР #Дмитро Кисельов #Конфіскація активів #Соціальні дослідження #Севастополь