У свіжому дослідженні було визначено обсяги тіньової економіки в Україні.

В Україні частка тіньової економіки досягає 19,3% від валового внутрішнього продукту.

Такі дані містяться у інфографіці тіньової економіки всіх країн світу, яку підготувала компанія Visual Capitalist, повідомляє УНІАН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта стрімко подешевшала - курс на 21 травня

"Показник України, згідно з наведеними даними, становить 19,3%, тоді як у деяких багатих країнах розміри тіньової економіки оцінюють лише у 5-6% ВВП", - говориться у повідомленні.

До початку повномасштабної війни рівень тіньової економіки в Україні оцінювали у 30%. Серед сфер, де спостерігали певне покращення ситуації називали складське господарство, а також поштову та кур'єрська діяльність, нагадує агентство.

У той же час, обстановка в Білорусі та Росії вельми нагадує українську реальність. Натомість, у Польщі та західноєвропейських країнах ситуація з неформальною економікою є значно більш позитивною.

Згідно з інформацією, представлено в інфографіці на основі звіту Ernst & Young Global Shadow Economy Report 2025, лідером за показниками тіньової економіки є Сьєрра-Леоне, яка займає перше місце з 64,5% від валового внутрішнього продукту. У країнах Нігер та Непал частка тіньової економіки перевищує 50% від їхнього ВВП.

"Глобальна тіньова економіка щорічно приносить трильйони доларів завдяки злочинним активностям та іншим неофіційним угодам. У країнах з низьким доходом тіньова діяльність займає значну частину валового внутрішнього продукту. Тіньова економіка охоплює численні сфери, включаючи нелегальні бізнеси, наркоторгівлю і готівкові операції, які не відображаються в фінансовій звітності", - інформує УНІАН.

#Росія #Африка #Економіка #Українське незалежне інформаційне агентство #Підприємницька діяльність #Валовий внутрішній продукт #Злочин #Білорусь #Західна Європа #Валюта #Тіньова економіка #Непал #Нелегальна торгівля наркотиками #Сьєрра-Леоне #Нігер

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Фінансист Любомир Остапів поділився своїми думками щодо інвестиційних можливостей в Україні в умовах війни, а також зазначив, яких активів слід уникати. -- Delo.ua
Бразилія завдала удару по російським шпигунам - деталі новини від Експрес онлайн.
З'явилася інформація про потенційних покупців приблизно 400 автозаправок, що належать Коломойському.
Теги