У Міністерстві стратегічних промисловостей України роз'яснили, чому країна поки що не запускає експорт озброєння.

Фахівці зазначають, що обсяги виробництва перевищують здатність держави викупити всю продукцію.

Україна активно працює над тим, щоб максимально завантажити своє оборонне виробництво, залучаючи іноземні капіталовкладення. Вся вироблена продукція буде спрямована на потреби Сил безпеки та оборони. Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час пресконференції "Українська зброя 2024", коментуючи можливості для експорту військової продукції.

Як повідомляє LIGA.net, міністр зазначив, що уряд та вся держава вживають активних заходів для стимулювання інвестицій у місцеве виробництво.

"Наша мета полягає в тому, щоб всі підприємства, що функціонують в Україні, були максимально завантажені", ‒ підкреслив Сметанін.

Він додав, що у 2024 році в український оборонно-промисловий комплекс реалізували і профінансували проєкти на понад 500 мільйонів доларів. Крім того, із слів посадовця, досягнуті домовленості ще на понад 1,5 мільярда доларів.

"Наша стратегія ‒ завантажити внутрішнє виробництво через іноземні інвестиції й забезпечити постачання всієї виготовленої продукції нашим Силам безпеки та оборони", ‒ підкреслив Сметанін.

Водночас у професійній спільноті тривають дискусії щодо потреби у відкритті експорту. Зокрема, керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут заявляв, що Україні варто дозволити бізнесу експорт оборонної продукції. За його оцінками, вітчизняний оборонно-промисловий комплекс здатен виробляти утричі більше, ніж може придбати держава за бюджетні гроші.

Український оборонно-промисловий комплекс демонструє вражаючі темпи розвитку: за два роки кількість виробників БПЛА зросла в 12 разів! Але чи готова Україна стати постачальником зброї для країн НАТО?

Концепція експорту виглядає надзвичайно привабливою. Проте існують також певні ризики.

Про те, які є альтернативні механізми експорту озброєння, ‒ в статті "Україна може стати постачальником зброї для країн НАТО" розповідав керівник сектору "Оборонна політика" BRDO Тарас Ємчура.

#Бізнес #Інвестиції #НАТО #Безпілотний літальний апарат #Держава (політичний устрій) #Експорт #Озброєння #Стратегія #Зброя #Військово-промисловий комплекс #Політика

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Експартнерка Комарова продемонструвала свою прогулянку Стамбулом у стильній шкіряній спідниці - Афіша bigmir)net.
Європейська комісія незабаром презентує нову ініціативу, що стане альтернативою "торговельному безвізу" для України.
Михайло Кураченко в Америці: як "вибрані біженці" з України далі ведуть бізнес з Росією, борються з алкоголізмом та зраджують колег.
Теги