Цю інформацію на своїй сторінці у Фейсбуці оприлюднив Андрій Пишний, голова Національного банку України, повідомляє Укрінформ.
"Протягом року обсяг коштів у гривні, що належать фізичним особам у банках, згідно з попередніми даними, зріс на 82 мільярди гривень, або на 12%. Для бізнесу цей показник зріс на 178 мільярдів гривень, що становить 19%. З початку широкомасштабного вторгнення приріст коштів населення досяг 89%, тоді як бізнесові активи зросли на 123%," - йдеться в повідомленні.
За інформацією Пишного, на початок 2025 року загальний обсяг гривневих активів клієнтів у банківських установах досяг 1,907 трлн грн. При цьому, 793 млрд грн розміщено на рахунках фізичних осіб, а 1,114 трлн грн – на рахунках підприємств.
Він зауважив, що аналіз річної динаміки не виявив очевидних ознак невпевненості на ринку, оскільки частка строкових коштів фізосіб стабілізувалася на рівні близько 34%, а рівень доларизації коштів клієнтів знизився до 31%. При цьому обсяги коштів клієнтів зростали на рахунках у банках усіх груп - приватних, державних та з іноземним капіталом, а дія сезонних чинників була нетривалою та не мала відчутного впливу на стан ліквідності системи.
"На сьогоднішній день кошти клієнтів залишаються ключовим джерелом фінансування банків, складаючи 92% їхніх зобов'язань. Сезонні коливання відтоку не матимуть значного впливу на ліквідність банківської системи, враховуючи наявні у банків резерви ресурсів," - підкреслив він.
Згідно з останніми новинами, банківська система України успішно завершила другий етап переходу до нової трирівневої структури капіталу відповідно до європейських стандартів. На 1 січня 2025 року капітал українських банків буде достатнім для забезпечення покриття всіх основних ризиків.
#Бізнес #Європейський Союз #Укрінформ #Капітал (економіка) #Ризик #Національний банк України #Банк #Банківська система #Фізична особа #Банківська справа в Україні #Ліквідність ринку