
Також у виданні пояснили, чому така угода не схожа з українською.
Скоро Сполучені Штати підпишуть угоду з Демократичною Республікою Конго, що дозволить американським компаніям отримати більший контроль над важливими корисними копалинами в обмін на посилення підтримки уряду Кіншаси, який стикається з конфліктами з місцевими властями. Про це повідомляє Financial Times.
Новий радник президента США Дональда Трампа з африканських питань, Массад Булос, підкреслив, що мав можливість ознайомитися з попередньою угодою та узгодити "подальші кроки" з президентом Демократичної Республіки Конго Феліксом Чісекеді.
"Угода сприятиме інвестиціям приватного сектору США в ДР Конго, особливо в гірничодобувну галузь", - запевнив Булос у відеозверненні, яке опублікував уряд ДР Конго.
У той же час, лобіст з Вашингтона Джозеф Славік повідомляє, що відповідно до угоди, Міжнародна фінансова корпорація розвитку США забезпечить часткові гарантії для американських інвестицій у Центральноафриканську Республіку.
"Фірми, які братимуть участь у новій угоді, не обмежуються лише американськими компаніями. Проте, американські інвестори почнуть вкладати кошти в літієву промисловість Демократичної Республіки Конго. Ця угода може бути розцінена як відповідь на китайське панування над багатими запасами міді та кобальту в регіоні", - зазначили у Financial Times.
Демократична Республіка Конго, що володіє значними запасами міді, кобальту, колтану, олова та урану, вперше звернулася до Сполучених Штатів у лютому, пропонуючи права на видобуток у відповідь на підтримку свого уряду, повідомляють журналісти, посилаючись на доступні документи.
"Пропозиція надійшла в той час, коли Вашингтон наполягає на розширенні угоди про видобуток корисних копалин в Україні. Але у випадку ДР Конго залишається незрозумілим, як саме виглядатиме участь США у зміцненні безпеки. Ситуація з безпекою в ДР Конго значно відрізняється від української, оскільки, окрім прямого конфлікту з підтримуваним Руандою (країна в Східній Африці - УНІАН) повстанським угрупуванням М23, на сході Конго діють понад 140 збройних угрупувань", - йдеться у матеріалі.
Однак представники Конго мають надію використати цю угоду для зміцнення підтримки президента Чісекеді, який бореться з повстанським рухом М23.
"Повстанці оволоділи великими ділянками території, що містять численні корисні копалини, а також захопили два найбільших міста на сході Демократичної Республіки Конго - Гому та Букаву", - зазначили у публікації.
Перед від'їздом з Кіншаси радник Трампа Булос зробив зауваження:
"Ми прагнемо тривалого миру, який підтвердить територіальну цілісність і суверенітет ДР Конго і закладе основи для процвітання регіональної економіки".
Також Славік додав, що США вже допомогли укласти угоду, завдяки якій підтримувані Руандою повстанці залишили територію біля олов'яної шахти компанії Alphamin Resources на сході Конго. Мажоритарним акціонером Alphamin є американська компанія Denham Capital.
У той же час, певні фахівці з Вашингтона, які займаються африканськими питаннями, вважають, що угода з Демократичною Республікою Конго є менш зрозумілою в порівнянні з угодою щодо видобутку корисних копалин, яку Сполучені Штати пропонують Україні.
"Зустрічі Булоса з Мусевені в Уганді та Кагаме в Руанді, які відбудуться найближчими днями, є ключовими перешкодами, оскільки, враховуючи їхню військову присутність на кордонах ДР Конго та залучення маріонеток, мовчазна підтримка обох лідерів є критично важливою для укладення будь-якої угоди", - підсумували у FT.
Раніше видання Politico писало, що угода про корисні копалини перетворилася для України на катастрофу. За словами журналістів, президента США Дональда Трампа цікавить Україна лише тоді, коли мова йде про вичавлювання з неї ресурсів, а не про допомогу, аби забезпечити стабільний мир в країні.
Одночасно агентство Reuters передало, що Дональд Трамп попередив президента України Володимира Зеленського про серйозні наслідки, якщо той вирішить вийти з угоди щодо корисних копалин. За словами американського лідера, український президент також усвідомлює, що його країні навряд чи вдасться стати членом НАТО.
#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Інвестиції #Дональд Трамп #Україна #Володимир Зеленський #НАТО #Президент України #Африка #Економіка #Політик #Українське незалежне інформаційне агентство #Північна та Південна Америка #Уран #Вашингтон, округ Колумбія #Суверенітет #Reuters #Журналіст #Financial Times #Міжнародна фінансова корпорація #Корисні копалини #Повстання. #Мідь #Кобальт #Лобіювання #Демократична Республіка Конго #Кіншаса #Руанда #Пол Кагаме #Східна Африка #Букаву #Уганда