У понеділок, 20 січня, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, що фактично означає вихід країни з угоди Global Tax Deal, яка стосується перегляду системи оподаткування великих міжнародних корпорацій.
У матеріалах на веб-ресурсі Білого дому зазначено, що міжнародна податкова угода "не має юридичної сили в США".
Трамп вважає, що угода, розроблена під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку, має два проблемні аспекти. По-перше, вона дозволяє екстериторіальну юрисдикцію над американськими доходами, а по-друге, обмежує здатність США впроваджувати податкову політику в інтересах американського бізнесу та працівників.
Президент США дав вказівку повідомити ОЕСР про те, що зобов'язання, укладені попередньою адміністрацією в рамках Global Tax Deal, не матимуть юридичного значення на території Сполучених Штатів без схвалення Конгресу. Крім того, він доручив провести розслідування стосовно можливих дискримінаційних податкових практик інших країн та розробити заходи по захисту протягом наступних 60 днів.
В 2021 році, під керівництвом президента США Джо Байдена, була досягнута глобальна податкова угода. Тодішня міністерка фінансів США Джанет Єллен висловила підтримку цій угоді, проте Конгрес США не прийняв необхідні рішення для її реалізації.
"Якщо Сполучені Штати не підпишуть цю угоду, це стане перемогою з гірким присмаком. Ми отримуватимемо щось, що не функціонуватиме належним чином," - застеріг Алан Маклін, голова податкового комітету ОЕСР.
#Сполучені Штати #Бізнес #Джо Байден #Білий дім #Дональд Трамп #Податок #Дискримінація #Конгрес Сполучених Штатів Америки #ОЕСР #Юрисдикція #Транснаціональна корпорація #Реалізація #Джанет Єллен