Нове виробництво в умовах війни
Компанія не просто стежить за новинами про ризики війни, а сама стала свідком цих викликів, змушена призупинити діяльність свого заводу в Харкові. Це було складне, але необхідне рішення, оскільки місто та область зазнали вторгнення російських військ і продовжують страждати від безперервних атак агресора. Генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Максим Барабаш зазначив, що загальні матеріальні втрати компанії оцінюються приблизно в 110 млн грн, не враховуючи збитки, пов'язані із зупинкою виробництва.
Здавалося б, які інвестиційні можливості можуть бути в нинішніх реаліях? Проте, незважаючи на необхідність призупинити виробництво в Харкові, компанія успішно завершила проект з будівництва та відкриття нової фабрики у Львівській області.
Нова фабрика розпочала свою діяльність у травні 2024 року і, за словами представників компанії, її основною метою є забезпечення потреб внутрішнього ринку. Для цього були створені всі необхідні умови, адже запланована виробнича потужність підприємства становить близько 10 мільярдів сигарет на рік, що повністю покриває потреби українського ринку. Для досягнення цієї мети буде введено в експлуатацію п'ять виробничих ліній, установка яких планується завершити до кінця 2024 року.
У рамках проєкту вже було враховано досвід, здобутий компанією під час війни.
Водночас для Львівщини нове виробництво -- це нові місцеві податки, інвестиції у місцеві гуманітарні ініціативи, економічне пожвавлення та замовлення для інших компаній. "За нашими розрахунками, одне робоче місце на фабриці -- це до 10 робочих місць у суміжних галузях: торгівлі, логістиці, охороні тощо", -- пояснює Максим Барабаш. Звісно, що місцеві мешканці також задіяні у забезпеченні роботи компанії, а локальні підприємства залучалися до встановлення обладнання, робіт з реконструкції приміщень тощо.
Кейс "Філіп Моріс Україна" важливий не лише самим фактом інвестиції у ці складні часи. Компанію неодноразово визнавали одним із найкращих роботодавців в Україні. Фабрика -- це не лише обсяг виробництва, а ще й створення 250 нових робочих місць. За даними компанії, натепер на підприємстві працюють приблизно 220 людей, яких релокували з харківського виробництва "Філіп Морріс". Релокація завершиться наприкінці року.
У компанії підкреслюють, що інвестиції в будівництво нової фабрики – це не лише створення нової інфраструктури, а й внесок у добробут людей. Це фактично стало інвестицією в підтримку та збереження команди. "Ми отримали підтвердження від 250 працівників. Перша група переїхала в жовтні 2023 року та була залучена до налаштування обладнання. Згодом, поступово розширюючи виробничі потужності, до них приєднувалися інші співробітники," – розповідає Максим Барабаш. – "Ми активно працевлаштовуємо працівників харківської фабрики, постійно навчаємо їх і надаємо підтримку, щоб зберегти кваліфіковані кадри. Деякі члени команди здобули досвід роботи за кордоном."
Слід підкреслити, що навіть після зупинки діяльності харківської фабрики "Філіп Моріс Україна" протягом 18 місяців компанія продовжувала виплачувати своїм працівникам повну заробітну плату. Крім того, було створено спеціалізовані програми підтримки співробітників, щоб допомогти їм і їхнім родинам успішно адаптуватися до нового місця проживання.
Збереження виробництва та зайнятості є важливим аспектом підтримки економіки країни. Тютюнова індустрія, безумовно, займає одне з провідних місць серед платників податків в Україні. У 2023 році "Філіп Моріс Україна" сплатила 30,3 млрд грн податків, а в першій половині 2024 року ця сума зросла до 23,9 млрд грн, що на 33,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Від початку повномасштабного вторгнення компанія інвестувала 400 млн грн у гуманітарні ініціативи.
Команда "Філіп Моріс Україна", незважаючи на виклики, продемонструвала витривалість і зосередженість на досягненні значних результатів. Це дозволило компанії утвердити своє місце серед провідних інвесторів і спонсорів податкових надходжень, а також стати одним із найкращих працедавців в Україні.
Компанія з оптимізмом дивиться у майбутнє. "Ми не плануємо остаточно закривати наше харківське виробництво, наразі фабрика тимчасово не працює через безпекову ситуацію", -- запевняють у компанії, хоча й визнають, що наразі складно говорити про відновлення виробництва, зважаючи на новини з Харківщини.
Розвиток інновацій, нові робочі місця, залучені інвестиції і запуск технологічних продуктів -- це лише невеликий перелік того, що може дати Україні міжнародний бізнес.
Компанія "Філіп Морріс" зосереджена на впровадженні інновацій у тютюнову галузь, де вже тривалий час займає лідируючі позиції. У контексті євроінтеграції це створює нові можливості для інвесторів.
#Бізнес #Інвестиції #Україна #Податок #Інвестор #Інновації #Львівська область #Інфраструктура #Логістика #Підприємницька діяльність #Працевлаштування #Харків #Сигарета #Харківська область #Історія #Тютюн #Фабрика