Сергій Шапран і Володимир Осипов сприяли відновленню спеціальних дозволів для компанії "Юнігран", що потрапила під санкції, - результати розслідування.

18 березня 2024 року Роман Опімах, очільник Держгеонадр, порушив законодавство, підписавши наказ, що затверджує відновлення спеціальних дозволів для компаній, які потрапили під санкції: АТ "Малинський каменедробильний завод", АТ "Коростенський кар'єр" та ПрАТ "Пинязевицький кар'єр". Цю інформацію оприлюднив Олександр Лемєнов у своєму розслідуванні "Крадіжка підсанкційного 'Юнігран': історія про спецдозволи".

Нагадаємо, що 12 травня 2023 року указом президента Зеленського №279/2023 було реалізовано рішення РНБО, яке стосувалося введення та коригування персональних санкцій стосовно Ігоря Наумця та Єлєни Калпи. Ці санкції включали анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, що були видані компаніям, які знаходяться під контролем зазначених осіб.

Лемєнов зазначає, що Група компаній "Юнігран" була під контролем російського бізнесмена Ігоря Наумця, який також мав українське громадянство. Коли ситуація з санкціями почала загострюватися, він знайшов собі партнера — Сергія Шапрана. Разом вони уклали угоду у вигляді "понятійки" (меморандуму про розподіл бізнесу - автор). Це передбачало передачу активів підсанкційних компаній до новостворених структур. Частки між бенефіціарами були розподілені порівну — 50 на 50. Попередня ринкова оцінка активів, про які йдеться, становить близько 4 мільярдів гривень.

"21 серпня 2024 року в додаток рішення РНБО щодо підсанкційних Наумця та Калпи було внесено зміни. Щодо Ігоря Наумця застосували ті ж види санкцій, включаючи обмеження щодо спецдозволів на користування надрами (за виключенням спецдозволу №634). Щодо Єлєни Калпи - за аналогією (за виключенням спецдозволів №766, №1601, №6136). У результаті такого реверансу для всіх трьох підприємств поновили дію спецдозволів на користування надрами. На сьогодні майже все майно групи компаній "Юнігран", як і спецдозволи на видобуток надр, по факту перекинули на інші новостворені компанії. І це вражаюча схема обходу санкцій. Через підроблені реєстраційні дані, маніпуляції з державними органами та використання прогалин у законодавстві підсанкційні активи, які фактично мали б стягнути в дохід держави, були розграбовані", - зазначає Лемєнов.

Нагадаємо, що 16 листопада Печерський районний суд Києва ухвалив 8 рішень про арешт всього майна компаній групи "Юнігран". Ця група належить Ігорю Наумцю, який має паспорти РФ та України, і контролює бізнес-імперію. Однак існує ризик, що держава може втратити всі активи, оскільки група "ділків" швидко перевела свої ресурси з одних юридичних осіб на новостворені компанії. Розробкою детального плану дій для незаконного вилучення підсанкційного майна займалися сам Ігор Наумець, український підприємець Сергій Шапран та Володимир Осіпов.

#Бізнес #Паспорт #Президент (державна посада) #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Підприємництво #Володимир Зеленський #Держава (політичний устрій) #Росіяни #Ліцензія #Рада національної безпеки і оборони України #Акціонерне товариство #Органи державної влади #Крадіжка #Історія #Надра #Кар'єр #Малинський район #Коростенський район #Печерський районний суд міста Києва #Арештуйте.

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги