
24 травня, в Івано-Франківську, пройшов тренінг на тему "Правова охорона журналістів та їхніх джерел під час війни".
Захід організував Івано-Франківський прес-клуб у межах проєкту "Журналістика в умовах війни: точність, етика, співпраця", пише Репортер.
Тренінг провела медійна юристка Людмила Панкратова, яка має 25 років досвіду. Також Людмила є виконавчою директоркою ГО "Інститут розвитку регіональної преси" й викладачкою правових дисциплін в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.
На зустрічі Людмила Панкратова поділилася інформацією про правові та неправові загрози, з якими стикаються журналісти. Вона також обговорила, як законодавство забезпечує захист їхніх прав і що можуть зробити журналісти для власного захисту.
Експерт зазначає, що якщо журналіст дотримувався етичних норм і стандартів професії, а також не порушував законодавство, то його можна успішно захистити.
Ми це доводимо дуже великою кількістю справ, які виграємо. Навіть у таких позивачів, як народні депутати чи якісь представники великого бізнесу, - каже Людмила Панкратова. - Але щоб захищати свої права - їх треба знати. І це головне. Бо коли ви знаєте, від чого вам відштовхнутися, то дієте набагато ефективніше. Другий мій постулат - про те, що законодавство достатньо розгалужене й велике, але вам не треба знати його повністю. Для того, щоб захищати свої права, потрібно знати систему, як вона діє.
Читайте: В "Петросі" пройшов тренінг на тему комунікації з ветеранами війни (ФОТО)
Експертка розповідає правила для журналістів у районі ведення бойових дій. Каже, протягом усього часу потрібно носити на видному місці позначки, що свідчать про те, що ви - представник медіа. Також не можна чинити дії, які не є сумісні зі статусом цивільних осіб, - одягати військову форму, брати до рук зброю чи боєприпаси.
Коли журналіст озброюється або отримує боєприпаси, він перетворюється на законну військову мішень. Проте, коли журналісти перебувають у цивільних зонах, наприклад, у Харкові в готелях, які також стають об'єктами ракетних атак з боку Російської Федерації, вони залишаються звичайними цивільними особами, які виконують свою професійну діяльність. Таку думку висловила Людмила Панкратова.
Експерт зазначає, що кримінальна відповідальність за розповсюдження відомостей про переміщення озброєння та військових сил ЗСУ поширюється на всіх громадян.
Читайте: "Треба судити за геноцид". Викладачі й студенти ПНУ вже три роки документують злочини росії
Окрім цього, під час тренінгу Людмила Панкратова поділилася рекомендаціями щодо взаємодії журналістів з юристами.
Читайте: Прикарпатець розігрує особливі фото на операцію для побратима
Матеріал опубліковано в рамках проекту "Журналістика в умовах війни: точність, етика, співпраця", що впроваджується ГО "Івано-Франківський прес-клуб реформ" за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
#Бізнес #Народний депутат України #Комунікація #Збройні сили України #Юрист #Російська мова #Івано-Франківськ #Організація громади #Бойові дії #Ракета. #Боєприпаси #Законодавство #Етика #Злочин #Журналіст #Харків #готель #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Кримінальна відповідальність #Журналістика #Виконавча влада (уряд) #Тренінг #Посольство Сполучених Штатів Америки, Київ #Геноцид