Які реальні аспекти угоди зі Сполученими Штатами щодо надр: пояснення від Міністерства економіки -- Delo.ua

Міністерка економічного розвитку Юлія Свириденко разом зі своїми заступниками Тарасом Качкою та Олексієм Соболевим детально пояснили неоднозначні аспекти міжурядової угоди, що стосується створення інвестиційного фонду між Україною та Сполученими Штатами.

У бесіді з Forbes Ukraine вони поділилися інформацією про тривалість угод, наявність безпекових гарантій у контракті, питання розподілу доходів і їх оподаткування, а також прокоментували статус двох інших документів, які ще не підписані.

Угода має безстроковий характер, проте кожні десять років Україна та США планують оцінювати її актуальність. Як зазначив Олексій Соболев, це не передбачає, що кілька поколінь українців залишатимуться в боргах перед американцями. Україна направляє частину доходів від нових рентних і ліцензійних платежів на розвиток власної економіки. Прибутки від інвестицій будуть розподілятися між Україною та США по завершенні перших десяти років функціонування фонду.

Надходження і виплати з фонду не підлягають оподаткуванню як в Україні, так і в США. Проте всі інші фінансові операції фонду, такі як інвестиції в приватні компанії, оподатковуються відповідно до загальних комерційних норм. Для бізнесу, який отримує фінансування з фонду, не передбачено жодних спеціальних податкових пільг.

Основна концепція Фонду полягає у залученні довгострокових інвестицій до видобувної галузі. Американська військова підтримка, яка буде передана Фонду, повернеться до США завдяки майбутнім прибуткам Фонду, а не за рахунок частини внесків України. І це лише через десятиріччя. Перший внесок з України, ймовірно, надійде вже цього року в результаті продажу ліцензій на аукціонах.

У Вашингтоні була підписана Міжурядова угода про створення фонду. Як зазначила Юлія Свириденко - це основа угода, де зафіксовані ключові принципи.

Після її ратифікації парламентом мають бути підписані ще дві. Вони комерційні і їх укладуть на рівні DFC (Міжнародна фінансова корпорація розвитку США) та агентства ДПП (державно-приватного партнерства): угода про обмежене партнерство та угода про Limited Liability Company - ТОВ, яке виступатиме генеральним партнером у фонді.

За інформацією Соболя, організаційна структура фонду передбачає, що у разі, якщо внесок США перевищить певний рівень, він буде класифікований як акції класу "А", що надають право на першочерговий розподіл прибутку. Лише після цього здійснюватиметься розподіл для акцій класу "Б". Крім того, як Україна, так і США мають можливість робити додаткові внески.

Представники Мінекономіки пояснили, що критика щодо переваг для американських компаній в угоді про надра є необґрунтованою. Фонд не братиме участі в аукціонах на ліцензії, які залишаться відкритими для всіх. Фонд інвестуватиме в компанії, які вже отримали доступ до надр, на умовах першої пропозиції для фонду. Це відповідає нормам ЄС про недискримінацію інвесторів. Брати участь зможуть різні компанії - українські, французькі, німецькі, італійські, фінські та інші.

На думку Тараса Качки, угода безпосередньо повʼязана з питаннями безпеки, захистом всіх інвестицій. Дії адміністрації США, свідчать про те, що вони готові інвестувати вже зараз. А не після війни. Економічний інтерес американців в Україні -- це, зокрема, і захист України.

Свириденко підкреслила, що ця угода, по суті, заохочує США надавати більше військової допомоги. Плюс це можливість тиску на Росію -- бо показує, що США заходять в Україну і готові захищати свої активи.

#Бізнес #Парламент #Інвестиції #Росія #Україна #Європейський Союз #Українці #Податок #Інвестор #Німеччина #Економіка #Ліцензія #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Французька мова #Прибуток (економіка) #Фінляндія #Американці #Forbes (журнал) #Міжнародна фінансова корпорація #Італія #Надра #Аукціон #Анас. #Пригнися.

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Avesterra Group відкидає обвинувачення в співпраці з Росією | Основні новини України
Згідно з даними Міністерства аграрної політики, частка України у глобальному торговому обігу складає лише 0,2%.
Штучний інтелект у сфері комунікацій: інтелектуальна власність, управління алгоритмами та потенційні загрози -- Delo.ua
Теги