Рубіо обрав маловідомого радника на позицію дипломата, відповідального за питання Росії та Європи.

Державний секретар Марко Рубіо обрав для посади головного керівника Державного департаменту США з питань Європи колишнього співробітника свого сенатського апарату, який здебільшого має досвід у сфері бізнес-консалтингу.

Як зазначає "Європейська правда", інформацію передає Reuters, посилаючись на дані Державного департаменту.

Зміна високопосадовця, який допомагає контролювати зв'язки США з Європою в Державному департаменті, відбувається в той час, коли Вашингтон управляє все більш напруженими відносинами з континентом.

Зміни також відбуваються на фоні обіцянок суттєвого перетворення Державного департаменту, яке має на меті забезпечити віддане виконання пріоритетів Трампа, що проголошують "Америка понад усе".

Луїс Боно, старший дипломат, що отримав призначення на посаду керівника Бюро європейських та євразійських справ Державного департаменту з моменту вступу Трампа на посаду в січні, повідомив співробітникам у п'ятницю, що Брендан Ханрахан буде виконувати обов'язки на цій позиції.

Біографічна інформація, опублікована на веб-сайті департаменту в п'ятницю, підтвердила дане призначення.

"Брендан володіє важливим досвідом роботи як у приватному секторі, так і в Сенаті, де він обіймав посаду в офісі секретаря, що робить його ідеальним кандидатом для керівництва бюро під час реорганізації та ефективного просування ініціатив держсекретаря в Європі та за її межами", - зазначив Боно у внутрішньому електронному листі в п'ятницю, який потрапив у поле зору агентства Reuters.

Не було чітко зрозуміло, яку саме функцію виконував Ханрахан у команді Рубіо в Сенаті, скільки часу він там перебував, а також чи має він практичний досвід у галузі зовнішньої політики.

Нова роль Ханрахана, що отримала назву "старший офіцер бюро", зазвичай пов'язана з тимчасовим призначенням.

Він продовжує виконувати свої функції до тих пір, поки Сенат не затвердить кандидатуру помічника міністра – позицію, яка ще має бути заповнена. Спочатку було важко зрозуміти, чи Ханрахан отримав тимчасове призначення, чи ж його обрали на триваліший термін.

Два представники Державного департаменту, які вирішили залишитися неназваними, зазначили, що певні співробітники висловлюють занепокоєння через явний брак необхідного досвіду у Ханрахана.

У біографії Ханрахана, яку Держдепартамент оприлюднив у п'ятницю, вказується, що раніше він обіймав посаду інвестора в Bain Capital, де працював у команді приватних інвестицій у Північній Америці. Свій професійний шлях він розпочав у McKinsey & Company.

Він також виконував обов'язки консультанта з політичних питань у Комітеті з малого бізнесу та підприємництва Сенату США за керівництва сенатора Рубіо.

У біографії не вказується на наявність практичного досвіду в сфері зовнішньої політики.

Зазвичай директор Європейського бюро Державного департаменту займає ключову позицію у взаєминах між Вашингтоном і європейськими державами, серед яких є як Україна, так і Росія.

Відколи в лютому 2022 року почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, посадовці Державного департаменту, які виконують цю роль, відіграють важливу роль у дипломатії Вашингтона з Європою та в управлінні відносинами з Росією. Ці посадовці майже завжди затверджувалися Сенатом.

Досі переговори між адміністрацією та Росією вів спеціальний представник Трампа та його давній товариш Стів Віткофф. У п'ятницю він здійснив свій четвертий візит до Москви з моменту приходу Трампа до влади, щоб провести зустріч з президентом Росії Владіміром Путіним.

#Бізнес #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Європа #Москва #Північна Америка #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Reuters #Зовнішня політика #Сенат Сполучених Штатів Америки #Українська правда #Дипломатія #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Державний департамент США #McKinsey & Company #Доха #Боно. #Bain Capital

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги