Рубіо обрав консультанта, який не має досвіду, на ключову позицію головного дипломата з питань Європи.

У Державному департаменті виникли занепокоєння через недостатній досвід новопризначеного у сфері міжнародних відносин.

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо обрав екс-члена своєї сенаторської команди, що має досвід у бізнес-консалтингу, на посаду головного дипломата США в Європі.

Згідно з інформацією, наданою Reuters, новим призначенням на цю позицію став Брендан Ханрахан. Видання підкреслило, що деталі щодо його роботи в офісі Рубіо в Сенаті залишаються невідомими, а також неясно, як довго він там перебував і чи має він досвід у галузі зовнішньої політики.

Два представники Держдепартаменту, які вирішили не розкривати своїх імен, висловили стурбованість щодо того, що новий керівник Європейського бюро не має необхідного досвіду.

У біографії Ханрахана в Держдепартаменті йдеться про те, що раніше він був інвестором, працював політичним радником у Комітеті Сенату США з малого бізнесу та підприємництва за тодішнього сенатора Рубіо. У біографії не згадано жодного безпосереднього досвіду роботи над питаннями зовнішньої політики.

Високопоставлений чиновник Держдепартаменту, відповідаючи на цю історію, сказав, що Ханрахан - "талановитий і перевірений професіонал, який має величезний досвід у приватному секторі, що здійснює комерційну дипломатію".

"Брендан привнесе важливу економічну перспективу, зіграє вирішальну роль у реорганізації та буде відігравати важливу роль у просуванні нашого порядку денного "Америка перш за все" в усьому регіоні", - сказав чиновник, який побажав залишитися неназваним.

Видання підкреслило, що глава Європейського бюро Держдепартаменту зазвичай відіграє передову і центральну роль у відносинах Вашингтона з європейськими країнами, включно з Україною, а також РФ.

Журналісти зазначили, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, представники Державного департаменту, які займають відповідні посади, стали ключовими фігурами у дипломатичних зусиллях США щодо Європи та у взаємодії з Росією. Ці особи зазвичай проходять затвердження Сенату.

Переговори Білого дому з РФ поки що очолює спецпредставник і близький друг Трампа Стів Віткофф, який у п'ятницю здійснив четвертий візит до Москви з моменту вступу Трампа на посаду, щоб зустрітися з російським диктатором Путіним.

Віткофф — це мільярдер, що спеціалізується на нерухомості, і до вступу до команди Трампа в січні не мав жодного досвіду у сфері дипломатії.

Європейські урядовці висловлюють занепокоєння щодо того, що російська сторона може скористатися недосвідченістю американської команди, яка веде переговори. Віткофф, мільярдер у сфері нерухомості, який...

#Бізнес #Володимир Путін #Білий дім #Дональд Трамп #Росія #Україна #Європа #Москва #Чиновник #Росіяни #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Reuters #Зовнішня політика #Сенат Сполучених Штатів Америки #Дипломат #Дипломатія #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Диктатор. #Державний департамент США

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги