Російська сторона відкрито виступає за проведення мирних переговорів, водночас не зупиняючи ескалацію конфлікту. Це суперечить самим собі, зазначає Міжнародний валютний фонд.

Громадяни Росії відкрито виступають за проведення мирних переговорів з Україною.

Водночас вони активізували свої авіаційні удари, зокрема використовуючи безпілотники, і тривають атаки на вантажні кораблі в Чорному морі. Це абсолютно не відповідає мирним переговорам, як зазначено в меморандумі Міжнародного валютного фонду з Україною.

"Ескалація конфлікту з боку Росії в листопаді та грудні не відповідає публічним закликам до мирного діалогу, призводячи до збільшення страждань людей, значних втрат для бізнесу, а також до додаткового фінансового тиску на бюджет і зростання потреб у фінансуванні", - зазначили в агентстві.

Енергетична ситуація в Україні продовжує залишатися дуже складною, зважаючи на те, що дефіцит електроенергії та відключення світла залежать від масштабу подальших атак Росії та температурними показниками у зимовий період, підкреслили в МВФ.

Попри надзвичайно важкі умови, викликані війною, економіка України продемонструвала вражаючі результати: у річному вимірі стійкість зросла на 4,2% за перші десять місяців 2024 року, і, за прогнозами, залишиться на приблизно 4% до завершення року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ оновив базовий прогноз щодо тривалості війни в Україні

Економічне відновлення може відбутися швидшими темпами, особливо якщо безпекова ситуація покращиться у найближчому майбутньому. Однак, зауважили в Міжнародному валютному фонді, військові ризики залишаються на дуже високому рівні.

У відомстві вважають, що негативний сценарій передбачає більш тривалу та інтенсивну війну, відповідно й більш тривалий та інтенсивний шок для економіки. Тоді як за базовим сценарієм очікується, що війна закінчиться в четвертому кварталі 2025 року.

Також МВФ навів цифри гуманітарної катастрофи в Україні:

6,75 мільйона біженців перебувають за межами України;

приблизно 4 мільйони людей стали внутрішньо переміщеними.

приблизно 12 000 цивільних осіб загинули, а близько 26 000 отримали поранення;

Третина людей стикається з викликами в забезпеченні продовольчою безпекою.

#Бізнес #Росія #Україна #Економіка #Біженець #Електрична енергія #Бюджет #Росіяни #Економіка України #Міжнародний валютний фонд #Дефіцитні видатки #Корабель #Чорне море

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги