Роман Осадчук займає посаду генерального директора державного підприємства "СЕТАМ".

За останній рік маємо приріст продажу більш ніж у 2,5 раза

На третій рік повномасштабного вторгнення ринок продажу арештованого та конфіскованого майна показує значний ріст, як зазначають учасники. На відновлення цього сегмента вплинули кілька факторів. По-перше, активізація юридичних дій стосовно боржників, таких як клієнти банків та особи під санкціями. По-друге, зріст підприємницької активності, оскільки кількість покупців, зацікавлених у такому майні, постійно зростає. І, по-третє, збільшення конкуренції між платформами, які проводять відкриті електронні аукціони для реалізації цього майна, а також певний перерозподіл ринкових позицій серед основних учасників.

Одна з таких платформ - державне підприємство СЕТАМ Міністерства юстиції України - майже десять років займається реалізацією майна у межах політики примусового виконання судових рішень. Маючи в своєму арсеналі також широкий спектр послуг і для добровільного продажу. Цього року підприємство очолив його багаторічний співробітник, у минулому державний виконавець Роман Осадчук. Укрінформ запитав нового гендиректора СЕТАМ про результати роботи підприємства під час війни та вплив на них змін у ринковому "ландшафті".

Нещодавно ви зазначили, що у минулому році було реалізовано майно на суму понад 5,1 млрд грн, зокрема, для продавців вдалося отримати додаткові 211 млн грн. Що означають ці цифри? Додаткові кілька сотень мільйонів при загальних обсягах торгів у пʼять мільярдів - це вражаючий результат чи існує можливість досягти кращих показників?

ДП "СЕТАМ" було засновано Міністерством юстиції України з метою підтримки реалізації державної політики в галузі організації примусового виконання судових рішень. Основою діяльності є система електронних торгів, яка дозволяє судовим виконавцям здійснювати виконання судових рішень через максимально прозорі аукціони. Крім того, ми також займаємося добровільним продажем майна фізичних і юридичних осіб, які звертаються до нас за допомогою. Наразі наше підприємство є найбільшим зберігачем арештованого майна та банківських застав, які банки вилучають для покриття непогашених кредитів. Наші філії, а також склади і стоянки, що охороняються, розташовані в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій.

У 2024 році ми досягли значного успіху, реалізувавши активи на суму 5,1 млрд грн. Для порівняння, у 2023 році ми продали лише на 1,9 млрд грн. Таким чином, ми спостерігаємо приріст, що перевищує 2,5 рази. Цей успіх здебільшого зумовлений продажем ключових лотів. Наприклад, в кінці 2024 року було укладено угоду на продаж великого лоту – права вимоги за кредитним портфелем ПриватБанку на 2 млрд грн, що стало основою половини наших минулорічних торгів.

Щодо додаткових 211 млн грн, які були отримані замовниками (серед них переважно органи державної виконавчої служби, приватні виконавці та банки), ця сума стала результатом успішної конкуренції та збільшення стартових цін на лоти. Чи могли ми досягти ще кращих результатів? Можливо. Проте в умовах війни ці цифри вважаємо значним досягненням. Важливо відзначити, що 80% нашого чистого прибутку ми спрямовуємо на потреби держави у вигляді дивідендів і сплачуємо чималі податки, тому маємо підстави для гордості. Наприклад, у 2024 році ми внесли до бюджету 58 млн грн податків. На даний момент часткова звітність про прибуток за неповний рік доступна на нашому сайті та містить багато фінансових даних. Повна інформація про доходи за попередній рік буде оприлюднена після завершення звітного періоду.

Загалом, зростання обсягу торгів за минулий рік є яскравим свідченням довіри до нашої системи, яка сьогодні об'єднує понад 103 тисячі учасників, серед яких значну частину складають постійні користувачі. Це також свідчить про пожвавлення економіки, адже бізнес активно працює, формує плани та інвестує кошти, орієнтуючись на майбутнє.

#Бізнес #Податок #Укрінформ #Економіка #Юридична особа #Підприємницька діяльність #Прибуток (економіка) #Банк #Рішення суду #Міністерство юстиції (Україна) #Кредит #ПриватБанк #Державне підприємство #Конкуренція (економіка) #Фінансовий звіт #Аукціон #Державна політика #Чистий прибуток #SETAM #Лот (вага) #Звітний період #Дивіденд

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Каліфорнія має намір подати судовий позов проти Трампа через запроваджені мита на імпорт, які вважаються незаконними. | УНН
Ворота в Києві: поради щодо вибору надійних конструкцій для житла та бізнесу
У Чернівцях запустили одразу три нові центри підтримки для ветеранів.
Теги