На виготовлення та придбання озброєнь виділять 739 мільярдів гривень.
У бюджеті держави на 2025 рік передбачено виділення 2,23 трлн грн на виробництво та придбання зброї. Цю інформацію оприлюднив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.
"В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети. Оборона, безпека, підтримка людей, розвиток та відновлення країни. Це все те, що робить нас сильнішими і веде до перемоги", -- написав
Шмигаль у телеграм-каналі після ухвалення Верховною Радою бюджету в другому читанні та в цілому.
Прем'єр зазначив, що в наступному році всі податки, що сплачують громадяни та бізнес, будуть використані для зміцнення обороноздатності та забезпечення безпеки держави.
"Загальна сума фінансування, що буде виділена на сектор безпеки та оборони, складе 2,23 трлн грн. Ці значні кошти спрямовуються на виробництво та придбання зброї, для чого заплановано 739 млрд грн. Крім того, буде збільшено фінансування для модернізації нашого оборонно-промислового комплексу, а також для закупівлі безпілотників", - повідомив він.
Другим пріоритетом бюджету, за словами прем'єра, стане підтримка громадян, зокрема загалом на програми допомоги в соціальній сфері передбачено майже 421 млрд грн.
Витрати на освіту складуть приблизно 199 мільярдів гривень, тоді як на охорону здоров'я буде виділено 217 мільярдів гривень. Обидві сфери отримають підтримку для реалізації важливих проектів з модернізації та розвитку. Зокрема, для оновлення медичних установ, закупівлі сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів заплановано 10,7 мільярда гривень. Додатково на модернізацію навчальних закладів та облаштування укриттів виділено ще 17,5 мільярда гривень, -- зазначив він.
Шмигаль підкреслив, що у 2025 році обсяги фінансування місцевих бюджетів збільшаться на 15%.
Народний депутат України Ярослав Железняк розповів, як голосували нардепи та назвав головні недоліки нового бюджету.
"У 2023 році заплановано рекордні витрати на суму 3,94 трлн грн, з яких 2,22 трлн грн виділено на оборонні потреби. Прогнозовані доходи становитимуть 2,3 трлн грн, включаючи 141 млрд грн, що надійдуть завдяки податковому законопроєкту 11416д. Також очікується зовнішнє фінансування в розмірі $38,4 млрд у наступному році. Голосування за бюджет у затверджених рамках було важливим кроком для співпраці з МВФ," – зазначив депутат у Telegram.
Він підкреслив: "Основні два недоліки цього проєкту полягають у тому, що знову виділяється 1,5 млрд на марафон, а також кошти на популістські ініціативи, такі як кешбек чи тисяча гривень".
У бюджеті на 2025 рік заклали 141 мільярд гривень з податкового законопроєкту №11416-д, який ухвалили в Раді, але який ще не підписав президент, написав Ярослав Железняк.
"Міністр фінансів заявив, що в бюджеті передбачено збільшення на 141 млрд грн завдяки податковому законопроєкту №11416-д", - зазначив він.
Железняк зазначив, що вже минув 36-й день, як президент України Володимир Зеленський утримується від підписання законопроєкту, що передбачає підвищення податків.
Раніше повідомлялося, що нові податкові ініціативи принесуть до держбюджету 137 мільярдів гривень у 2025 році.
Слідкуйте за нашою сторінкою "Експрес" у Facebook!
#Бізнес #Президент (державна посада) #Прем'єр-міністр #Володимир Зеленський #Президент України #Народний депутат України #Податок #Державний бюджет #Facebook #Українська гривня #Бюджет #Верховна Рада #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #Дрон #Ярослав Железняк #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Міжнародний валютний фонд #Популізм #Долар США