
Повторюється ситуація 2016 року, коли вперше було обрано Трампа.
Згідно з новими даними, опублікованими британським Міністерством внутрішніх справ, багато американців виявляють бажання емігрувати до Великої Британії, повідомляє The Hill.
Понад 6,6 тисяч громадян США подали заяви на отримання британського громадянства за рік, що завершився в березні, -- це на 30% більше, ніж за попередні 12 місяців. Значні сплески зафіксували під час обрання Дональда Трампа у листопаді та після його повернення до Білого дому в січні.
Протягом перших трьох місяців 2025 року 1931 американець подав заявку на отримання громадянства, що стало найвищим показником за останні двадцять років у Великій Британії. У четвертому кварталі 2024 року було зафіксовано 1723 заявники, що також є значним показником.
Після першого обрання Трампа у 2016 році кількість заяв від американців на отримання британського громадянства також різко зросла.
Міністерство внутрішніх справ Великої Британії не надало оперативного коментаря у відповідь на запит видання, однак ця новина з'явилася на тлі заяв британських посадовців про прагнення знизити загальні показники міграції. Як показують нові дані, найбільше охочих отримати громадянство Великої Британії зафіксовано з країн Південної Азії та регіону на південь від Сахари.
"Протягом всієї нашої історії Британія ставала міцнішою завдяки людям, які прибували сюди, щоб створювати нові підприємства, навчатися в університетах, збагачувати нашу культуру та спорт, а також виконувати деякі з найскладніших робіт у країні", -- зазначила міністерка внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер, представниця Лейбористської партії, під час свого виступу в парламенті на початку місяця. -- "Але для того, щоб імміграція була успішною, ефективною та справедливою, необхідно, щоб вона була належним чином контрольована та керована".
Білий дім також не висловився щодо цієї інформації про імміграцію.
У той же час Трамп та його прихильники зосереджуються на суворому регулюванні імміграції в США, хоча іноді роблять деякі спірні винятки — наприклад, десятки білих африканерів з Південної Африки отримали статус біженців.
Раніше також повідомлялося, що через скорочення Дональдом Трампом федерального фінансування університетів та скасування студентських віз для іноземців дедалі більше студентів, які живуть у Сполучених Штатах, подають документи до канадських університетів або висловлюють інтерес до навчання на північ від кордону
#Сполучені Штати #Бізнес #Парламент #Білий дім #Дональд Трамп #Імміграція #Біженець #Сполучене Королівство #Американці #Міграція населення #Громадянство #Канада #Південна Африка #Раса та етнічна приналежність у переписі населення США #Університет #Лейбористська партія (Великобританія) #The Hill (газета) #Південна Азія #Іветт Купер #Сахара