Путін сподівається на ймовірність успіху завдяки помилкам Трампа, -- повідомляють ЗМІ.

Коли Дональд Трамп став президентом 100 днів тому, він вірно усвідомив, що настав час змінити ситуацію в конфлікті між Росією та Україною. Багато аналітиків позитивно сприйняли ймовірність того, що Трамп готовий скористатися значними економічними, військовими та дипломатичними ресурсами Сполучених Штатів, щоб домогтися припинення вогню або навіть тривалого миру. Однак за останні три місяці дії Трампа змарнували ті можливості, які мали США для зменшення насильства і завершення війни таким чином, що відповідало б американським інтересам. Росія повинна була зрозуміти, що військовий і економічний тиск зросте, а Україні була потрібна впевненість у тому, що після підписання угоди вона отримає необхідні гарантії безпеки, щоб захиститися від можливих нових агресій. Замість того, щоб зосередитися на цих критичних аспектах дипломатії, Трамп не зміг максимально використати ресурси впливу Сполучених Штатів, фактично зменшивши кількість важелів, які могли б бути використані на користь миру, згідно з повідомленнями Time.

"По-перше, союзницькі важелі. Одним з головних активів України у війні є підтримка демократичних партнерів у Європі, Азії та Північній Америці. Об'єднавшись з цими силами, Україна має більше шансів досягти результату, який захистить її власні інтереси, а також інтереси Європи і демократій в інших частинах світу. Зараз, замість того, щоб очолити коаліцію для протидії росії і домогтися справедливої угоди для України, США часто вступають у протиріччя зі своїми європейськими партнерами", -- йдеться у статті.

Виключення Європи з багатьох переговорних процесів щодо України, а також загрози введення руйнівних тарифів для наших найближчих європейських партнерів лише підсилюють відчуття занепокоєння.

"По-друге, санкційні важелі. Нова адміністрація зосередилася на розвитку двосторонніх зв'язків з Москвою, вважаючи, що США можуть здобути економічні та геополітичні вигоди, встановивши "дружні та довірчі" стосунки з Росією. Команда Трампа, здається, вірить, що Росія може відкрити нові можливості для бізнесу, а теплі стосунки зможуть спонукати Москву допомогти у вирішенні питань з Іраном або навіть відвернути її від тісного партнерства з Китаєм. Проте насправді перспектива нормалізації відносин стала на руку Путіну," - зазначає видання.

Ще один аспект, пишуть журналісти -- часовий важіль. Держсекретар Рубіо та інші не приховують бажання адміністрації завершити угоду, а у приватних розмовах чиновники визнають, що 100-денний рубіж займає важливе місце в думках Білого дому.

Запровадження термінів може виявитися ефективним засобом у дипломатичних переговорах, проте учасники війни, яку обидві сторони вважають екзистенційною, навряд чи сприймуть дати в американському політичному календарі як достатній стимул, якщо їх недотримання не призведе до суттєвих втрат. Оскільки Україна стурбована можливими наслідками зменшення підтримки з боку США, Київ демонструє гнучкість і охоче розглядає пропозиції Трампа про укладення мирної угоди. У свою чергу, Москва сприймає встановлений Трампом термін як безпрограшну можливість посилити свої вимоги. І, оскільки Трамп не дав чітко зрозуміти, що шукатиме фінансування для додаткової військової допомоги, вони сприймають час як свого союзника.

Також існують ще й моральні важелі, зазначають журналісти. З часів Другої світової війни США були стійким захисником миру і стабільності в Європі на основі територіальної цілісності.

Сам Дональд Трамп висловив думку про те, що обидві сторони конфлікту мають певну моральну відповідальність, зазначаючи, що Україна провокувала війну, а президент Зеленський є нелегітимним. Він також заявив, що Сполучені Штати повинні визнати анексію українських територій Росією. Не дивно, що росія, як більш сильна сторона, отримала вигоду з цієї ситуації: зменшуючи власну підтримку, США фактично підірвали позиції України. Для Москви останні три місяці стали успішними: президент Путін тепер має можливість уявити шлях до перемоги в Україні, що раніше здавалося неможливим через блокування з боку Сполучених Штатів. Як додатковий бонус для Москви, напруга у трансатлантичних відносинах може призвести до серйозного розколу між США та Європою, як підсумовують автори статті.

Раніше "ФАКТИ" викладали думку Валерія Пекара про те, що путін ніякого миру Україні не пропонує, а також повідомляли, що США відновлюють експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі.

#Сполучені Штати #Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Білий дім #Дональд Трамп #Іран #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Володимир Зеленський #Українці #Геополітика #Північна Америка #Експорт #Київ #Друга світова війна #Азія #Росіяни #Північна та Південна Америка #Демократія #Насильство #Мораль #Анексія #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Атлантичний океан

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Науковці стверджують, що штучний інтелект здатен проявляти самовпевненість і упередженість, подібно до людей.
"Нехай Сила завжди буде з тобою": п'ять найвідоміших ігор серії "Зоряні війни" (фото та відео)
Сучасні технології друку на металі: переваги якості, тривалості служби та нові горизонти для підприємств.
Теги